Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A forrázásnál égési sérülés...

A forrázásnál égési sérülés súlyosságában szerepet játszik, hogy milyen magasról éri a forró folyadék a testrészt vagy velem véletlenül történhetett így?

Figyelt kérdés
Egyszer amikor kávéval öntöttem le magamat akkor a csésze a kezemmel egy magasságban volt nagy felületen öntöttem le a kezemet, de alig égett meg. Nem régiben szinte a hasam magasságából öntöttem le szerencsétlenül a lábfejemet az pedig alaposan felhólyagosodott.
2016. márc. 29. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:
háát azt nem tudom,hogy mennyire számít,hogy milyen magasságból öntötted le,de az égési sérültek kezelésében alapvető szerepe a sérülés után végzett korrekt ellátásnak.és a súlyossága meg szerintem az égés mélységétől és kiterjedésétől függ..
2016. márc. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Leginkább attól függ, hogy milyen hőmérsékletű volt az, amivel leforráztad magad, mi volt az és mennyi volt.

pl. a forró lekvár súlyosabb sérülést okoz, mint a víz

2016. márc. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!