Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megcsípett az áram, lehet baj?

Megcsípett az áram, lehet baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mai nap folyamán ahogy húztam ki a laptop aksit, a villa végéhez hozzáért a bal kezem/ujjam, és megkapott egy pillanatra az áram. Hipochonder vagyok ,és egy picit furcsán éreztem magam, nem rosszul voltam hanem olyan érdekesen éreztem magam. Azt nem tudom hogy a kihúzás után értem e hozzá vagy pont akkor, mielőtt kihúztam volna. Egy nagyon picit most figyelmes lettem egy picike izomlázra a bal mellem körül. Nem érzem egyébként rosszul magam, csak hogy ugye nem lesz ennek semmilyen szövődménye vagy komolyabb baja? Beszéltem édesapámmal, aki megnyugtatott azzal hogy már rég lett volna bajom. Azt mondta ez váltakozó áramnál nem okoz semmilyen komolyabb bajt. Előre is köszönöm a válaszokat! 20/F
2016. ápr. 10. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha már a kihúzott villát érintve kaptál egy impulzust nem lesz bajod. Utólagos bajok akkor vannak, ha az áram égési sérülést / kémiai elváltozást okozott a szövetekben. Ezért benn tartanak 24 órás megfigyelésen, ha orvoshoz fordulsz, főleg munkahelyi baleset esetén. Határozottan szarul éreznéd magad.

Szerintem nem lesz bajod. Engem egy csomószor vágott már meg áram, kondenzátorból, vagy a hálózatról. Volt amikor a létráról leestem, volt hogy a könyökömet iszonatossan belevágtam a falba, volt hogy úgy összenyomtam az ujjammal a csúszósarút, hogy az utolsó ujjperceim majdnem kifordultak, de sosem volt kedvem a korházban aludni, ezért nem mentem orvoshoz. Még mindig élek.

Hozzá teszem, hogy volt, aki egyetlen ilyenbe belehalt, de előtte nem kérdezte meg az interneten, hogy lehet-e baja, csak úgy azonnal.... R.I.P.

2016. ápr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor nem kell aggódnom igaz?
2016. ápr. 10. 20:03
 3/8 anonim ***** válasza:
A hipochondriád miatt kéne inkább aggódni, ilyen kis áramütésektől smemi bajod nem lesz.
2016. ápr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor normális ha utána volt egy kis zsibbadásom rá 15 percre igaz? Köszönöm a válaszokat egyébként :)
2016. ápr. 10. 20:35
 5/8 anonim ***** válasza:
én kórházban dolgozom, sokan bejönnek ilyennel a sürgősségire (elvileg be kellene), és sokan éreztek itt-ott zsibbadást, de akiket én láttam, a megfigyelés alatt nem lett semmi bajuk, nem volt EKG-eltérésük sem. engem is megharapott már egy picit az áram, de inkább nem mentem be a sürgősségire.
2016. ápr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Ugye ettől függetlenül lehet dohányozni? Tehát nem történt súlyos dolog ha jól vettem ki a szavaidból.
2016. ápr. 10. 21:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Hipochonder vagy és dohányzol??? Hmmmm...... a tüdőrák miatt nem aggódsz?
2017. márc. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 MesterromeOfficial válasza:
Engemet már 3× megcsípett az áram és az ég világon semmit sem éreztem. De annak ellenére mindig féltem.
2018. jan. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!