Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyire kényelmetlen a...

Mennyire kényelmetlen a lábgipsz viselése heteken át?

Figyelt kérdés

Ha volt már gipszben a lábad, milyen érzés volt, hogy hetekig rajtad van?


Mennyire korlátozott a mindennapi teendőidben, szokásaidban?


És hogy viselted el, hogy nem moshattad a lábad hetekig?


És fájt még a gipszes hetek alatt is a törés helye?



2016. ápr. 12. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Amig ugymond megszokja az ember , addig macerás, kellemteln, nemtudod megvakarni ha viszket es gyogyul tehat viszket is nagyon. Ha melegvan pl.pont nyar akkor negrosszabb mert izzadsz.
2016. ápr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Amikor gipszben volt, én nem azzal foglalkoztam, miben vagyok hátráltatva, mi nem jó, milyen negatívumok vannak, miben korlátoz, hanem:

- ha nem tudtam felszállni a HÉV-re, akkor segítséget kértem,

- ha viszketett, akkor kötőtűvel megvakartam,

- ha fáztak a lábujjaim, zoknit tettem a gipsz végére,

- ha nyomott, fájt, akkor pihentettem és azzal nyugtattam magam, hogy a gipsz a gyógyuláshoz segít hozzá,

- ha koszosnak, büdinek éreztem a talpam, akkor nedves törlőkendőt csúsztattam be kanál végével a gipsz és a talpam közé és máris frissebb érzésem volt,

- stb.

Az emberek X %-ka inkább problémákon gondolkozik, problémákat gyárt, negatívumokkal terheli önmagát és a környezetét, elszomorítja, feldühíti magát, fájdalmakat ecsetel ahelyett, hogy a megoldásokon gondolkozna, majd meg is oldaná a helyzeteket. De hát tudom, nem vagyunk egyformák...

Viszont könnyebb elviselnünk bármilyen nehézséget, betegséget, gyorsabb is a gyógyulási folyamat, ha a megoldásokkal "terheljük" inkább a szervezetünket és nem a problémákat "rágcsáljuk" és/vagy "rágcsáltatjuk".

Gyógyulást kívánok.

2016. ápr. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2016. ápr. 15. 13:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt válaszolok...

Baby nedves törlőkendőt mindenhol lehet kapni: Tesco, DM, Spar....mindenhol. Egyik ujjammal fogtam az egyik végét a kendőnek, a másik kezemmel kötőtűvel betologattam ide-oda a talpam és a gipsz közé, majd kihúztam és egy másik nedves törlőkendővel újra megismételtem ezt. Ennyi.

2016. ápr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kötőtűvel, kanál végével, laposabb eszközzel ezt meg tudod tenni.
2016. ápr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, nagyon jó ötlet volt, meg is csináltam kanállal, életet mentettél! :):):) Szép napot Neked!
2016. ápr. 16. 13:15
 7/7 anonim válasza:

A fekvőgipsz az rossz. De a járógipsz elég kényelmes. Néha viszket de kibírható, és ha nem gondolok rá hamar el is múlik. Ami szokatlan, hogy a lábujjaim kint vannak, sosem voltam szandál hívő.

Volt már a karom is gipszben, na az pocsék százszor inkább lábgipsz.

2020. szept. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!