Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mikorra fog begyógyulni a...

Mikorra fog begyógyulni a nyolc napja elvágott ujjam? Nem volt nagy seb, de elég sokáig csepegett belőle a vér. Lefertőtlenítettem, és egy napra bekötöttem. Utána szabadon hagytam, mert állítólag a kicsi sebek úgy hamarabb gyógyulnak.

Figyelt kérdés

A körmömtől nem messze van a seb. Gépelésnél hozzáér a billentyűzethez.

Lehet, hogy nem is fog nyom nélkül begyógyulni?


2016. ápr. 29. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a konyhában már többször elvágtam, gondolom veled is hasonló történt. Úgy tapasztaltam, hogy a fertőtlenítés jót tesz neki. Ha bántja a billentyűzet, akkor mégis érdemes lehet leragasztani legalább munkához, mert a macerálástól lassabban gyógyul. Most már biztos beszáradt a seb, legközelebb a billentyűzetet is fertőtlenítsd ilyenkor, mert egy bacilustenyészet szokott rajta lenni. Mindenesetre nekem hetekig látszani szokott a helye, de végül eltűnik a heg is.

2016. ápr. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kösd be. ( Ne ragaszd!)
2016. ápr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

8 napja elvágott ujjnak már rég be kellett volna gyógyulnia, kivéve ha szabadon van és irritálja valami, vagy ha cukorbeteg vagy.

Szerintem szórd be sebhintőporral és tegyél rá sebtapaszt.

2016. ápr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A sebhintőport be kéne tiltani. Felejtsd el. Sima Betadine jó rá.
2016. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már jobban néz ki, mint pár nappal ezelőtt. Valahol heteket írnak, valahol napokat... Remélem, nem marad nyoma. Ha ennyi idő után bekötöm, használna?
2016. ápr. 30. 07:59
 6/7 A kérdező kommentje:
Sebtapasz vagy kötszerrel bekötés a jobb?
2016. ápr. 30. 08:01
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, most már szerencsére jobban néz ki.
2016. máj. 5. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!