Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Szerintetek elmenjek orvoshoz?

Szerintetek elmenjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Két hete semmit nem javul a zúzódásom,pedig jegelem,kenem többféle krémet is kipróbáltam....Múlthéten dagadt is a karom,most mrg néha-néha zsibbad!Visszamenjek vele orvoshoz?Mit tudnak vele csinálni a kórházba?

2016. máj. 12. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Megnézik, hogy elszakadt-e benne szalag. Ha igen, akkor valószínűleg azt megműtik, ha nem, akkor tovább kell pihentetni.

Egy részleges szalagszakadás is azért 2 hét alatt sokat javul normál esetben, szóval ha még mindig dagadt, akkor tényleg menj el vele orvoshoz.

2016. máj. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem komoly, de bármi lehet.

Mit tudnak csinálni? Ha nincs komoly baj, ami szinte biztos, akkor pihentetni kell, akár gipsszel, esetleg kapsz valamilyen fizikoterápiás kezelést vagy injekciót. Valószínűleg azért zsibbad, mert még be van dagadva egy kicsit és nyom egy ideget.

Zúzódásnál több hét is lehet a gyógyulás.

Ha aggódsz, akkor menj orvoshoz.

2016. máj. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyszer már volt kórházba,csak megröntgenezték és haza küldtek annyival: nem tört el...

Ezért elgondolkoztam,hogy visszakellene menni ,ha más nem az SZTKba.Akkor van értelme visszamenni?

2016. máj. 12. 18:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha 2 hete nem javul érdemes. A fejedet nem fogják leharapni, ha úgy gondolod hogy vissza kell menni akkor menj vissza. Tudom most jól lepontoztok, de ezért van az orvos, ezért tanúlt. Itt szerintem alig-alig van orvos aki ehhez ért. És látatlanba. Nekem az egyik kisebb baleset után mondta a sebészeten az orvos (igaz ez vidéken volt, egy nem túl jó hírű, de annál jobb kórházban), hogy én jobb szeretem azokat a betegeket akik visszajönnek 3x inkább mint egyszer se. Ha a beteg úgy érzi fáj és nem javul inkább jöjjön vissza feleslegesen mint utána egy komplikáció miatt 3x kelljen műteni. Igaz ez nem sok hlyen ilyen a hozzá állás,de simán vissza kell menni. Ha meg leugat, hogy miért jöttél vissza akkor meg kell kérni hogy mesélje el, hogy mi lesz a várható idő amíg érdemben javul, meg adjon meg minden szükséges tanácsot. Ezt olyan szinten kell megtennie amit megértesz (erre jogszabály kötelezi).
2016. máj. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ! :)
2016. máj. 12. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!