Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehetséges, h megrepedt a...

Lehetséges, h megrepedt a kéztőcsontom?

Figyelt kérdés

Kb 1 óraja elèggè felidegesített valami ès ököllel akartam rávágni az asztalra...de a jobb kezemmel nem egèszen oda sikerült vágnom, hanem rácsaptam az asztal szèlère ökölbe szorított kèzzel ès az ütès pont a kèztőcsontomat èrte. Nagyon fájt,lehet ciki de majdnem elsirtam magam! Azután meg egy olyan 10 percig pirosos színe volt ès színte forró volt. Mostmár elègge bevan dagadta,talán mèg egyre nagyobb is! Támaszkodni nem tudok rajta mert ahogy leteszem az asztalra nagyon fáj! Gyengèden tudom csak ökölbe is szorítani..az előbb próbáltam mosogatni de akkor is rettentően fáj!

Eltörhetett?? Vagy inkább csak repedès?!

Vagy csak szimplán túlreagálom az egèszet ès csak egy zúzódás vagy hasonló??

Előre is köszi a válaszokat.



2016. máj. 24. 18:52
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*14/L
2016. máj. 24. 18:55
 2/20 anonim ***** válasza:
50-50. tudod mit kell tenned.
2016. máj. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

"Ezért szoktak a lányok inkább pofozkodni."

Igen, lehetséges. Jellemző baleset behúzáskor, hogy megreped valamelyik ujjperced.

A törésnek három f a jele:

- fájdalom

- formaváltozás (be van dagadva)

- funkcióváltozás (nem tudod /nehezen tudod mozgatni)

na, ha ezek fennállnak, akkor irány a doki.

2016. máj. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hát a fájdalom,pukli pipa,a mozgatas elmegy.. Holnap nem tudok elmenni mert kompetencia es utana meg kihivas napja..max csutortok ha akkorra sem javulna..
2016. máj. 24. 19:09
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2016. máj. 24. 19:10
 6/20 anonim ***** válasza:
Téves aranyapám, holnap reggel mész a kórházba, minden más utána.
2016. máj. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
De még akár most is benézhetsz a Heim Pálba, gondolom már nincs akkora sor. Törött, de repedt kézzel sem fogsz holnap írni.-
2016. máj. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Reggel 5-kor megnèzem majd hogy áll, aztán felhozom anyumnak,h mi lenne ha ellátogaznèk a sebèszetre..ha nem javul

Koszi a valaszokat

2016. máj. 24. 19:52
 9/20 anonim ***** válasza:

A "repedés" zárt törés, és neked esetleg az lehet. A nyílt törést azt nem itt kérdeznéd, hidd el...

A törés legbiztosabb ismertetőjele, hogy nyomásra erős SZÚRÓ fájdalmat érzel.

De javaslom orvosnak megmutatni, mert "súlyosság" (hogy mennyit fogsz vele kínlódni) szempontjából az sem mindegy, melyik kéztőcsont törik, azt meg innen távolról nem tudom megjediskedni.

2016. máj. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
reggel orvoshoz, ugyanis ha elrepedt vagy eltört, akkor nem mindegy, hogy mikor kapsz kezelést rá, minél előbb, annál jobb, jól el lehet cseszni a kezedet, ha napokig tökölsz azon, hogy javul-e vagy sem. Orvos, röntgen, aztán megmondják.
2016. máj. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!