Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kérdés azokhoz, akiknek volt...

Kérdés azokhoz, akiknek volt rögzítve fémmel végtagjuk (? )

Figyelt kérdés

Eltört a csuklóm darabosan és megrögzítették fémmel már egy éve. DE azóta szerintem amiatt nem tudom még mindig rendesen használni a csuklóm , főleg azért mert féltem, hiszen ha beleverem valahová a kezem, akkor a fémet verem oda és jobban fáj, mint amúgy. Az is zavar, hogy néha úgy érzem elnyom valami ideget és ilyenkor lezsibbad a kezem (z akkor szokott előfordulni ha támaszkodok rajta vagy valami).


És a kérdésem az lenne, hogy van itt olyan, aki kivetette később a fémet belőle? És ha igen miért? Illetve jobb lett utána? Vagy másabb lett?Hogy néz ki egy ilyen műtét, és mennyi a regenerálódási ideje?


(19/L)



2016. máj. 27. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Van olyan fém amit ki kell venni, van olyan amit ki lehet, és van olyan amit tilos kivenni.

Beszéld meg az orvosoddal a lehetőségeket. Célszerű azzal aki anno betette őket.

2016. máj. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
19 éves korban ki szokták venni a fémeket, de tényleg az operáló orvosoddal kell megbeszélni. Sokkal kisebb műtét, mint az összecsavarozás, 2-3 hét alatt gyógyul, tulajdonképp a vágási sebnek kell begyógyulnia. Ugyanott vágják ahol először. Megkönnyebbül a kezed. Nem szokták bennehagyni, ha nem muszáj valami csonthiány okából vagy bármi okból, ugyanis gyengiti a csontot, tehát ha esetleg ujabb trauma éri a kezedet, akkor könnyebben sérül. Én 55 évesen törtem el a csuklómat és még nekem is azt javasolták, hogy szedessem ki, bár ugye az életkor növekedésével nő a műtéti kockázat is, ráadásul én hipertóniás vagyok, és 50 év felett nem mindenkinek szokták kiszedni, rám bizták a döntést. De én ugy gondoltam, hogy azt a hátralévő 40 évemet nem akarom titánnal a csuklómban leéldegélni :-) . Kiszedettem, 1 éjszaka kórház, sokkal kisebb fájdalom, mint a törés után, és hamar gyógyult. Mit jelent az hogy nem tudod rendesen használni a csuklód? Mennyire fáj? Elvileg ugyanis a fém sem fájdalmat, sem mozgásszűkülést nem okozhat. A zsibbadás valóban azt jelentheti, hogy a fém érint időnként egy ideget. Konzultálj a dokival, mondj el neki mindent, csinálnak röntgent, és szerintem kiszedik a fémet. Titánból kaptad? Kérdezz nyugodtan, amire tudok válaszolok. Gyógytornára jártál?
2016. máj. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!