Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lóról való esés miatt fáj a...

Lóról való esés miatt fáj a jobb vállam. Bővebben lent?

Figyelt kérdés

(Kedd délután történt.) Nem a vállamra estem, hanem a hátamra, de biztosan megütöttem. Nem tudom, hogy lehet-e húzódás/rándulás, mert a bal kezemmel fogtam a szárat, a jobbal semmit, talán kitámasztottam. Az alkaromat tudom mozgatni fájdalom nélkül, ha a felkaromat is emelem, akkor az előre-mozgatása nem fáj, viszont oldalra és hátra nem tudom fordítani/csavarni/mozgatni. A könyökhajlatnál is fáj az izmom, olyan, mintha nagyon erős izomláz lenne benne. A kézfejem kissé be van dagadva, de más baja nincs. Autó ajtajának a becsukása nem megy, akkor belehasít a fájdalom. Röntgen tervbe van véve, de tegnap még úgy voltam vele, hogy majd kialszom, elmúlik. Nem így lett sajnos, inkább rosszabbodott.

Végre elértem a kérdésig is: ezek alapján ki mit mond? Húzódás, rándulás, esetleg az ízülettel lehet gond? Előre is köszönöm a segítséget!



2016. jún. 1. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, nekem egy biciklis baleset után voltak szinte ugyanilyen tüneteim, akkor én kitámasztottam avval a kezemmel ami megsérült, hogy felfogjam az esést. Az említett esetnél anno a rotátorköpenyem szakadt el, de ez bármi lehet, egy jó kis ficam is akár. Menjél el traumatológiára, de mivel már több napos sérülés, semmiképp sem ügyeleti időben, mert nem fognak megdícsérni és ha rendes ellátást akar az ember, -ami már önmagában csodaszámba megy lassan-, akkor ez is szempont.
2016. jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
"oldalra és hátra nem tudom fordítani/csavarni/mozgatni" - a funkciózavar sajnos csonttörésre utal, ahogy a javulás helyetti rosszabbodás is. Meg kéne röntgenezni.
2016. jún. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csütörtök este egy barátom megnézte, és visszatette a helyére, szóval most már sokkal jobb, nem fáj annyira. A körülötte lévő izmok és szalagok megnyúlhattak, mivel két napig rossz helyen volt a felkarcsont, az remélem, hogy hamar fog regenerálódni.

2016. jún. 4. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!