Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy seb, sérülés mindig be...

Zóna_pocok kérdése:

Egy seb, sérülés mindig be van gyulladva?

Figyelt kérdés
Úgy értem akkor is kicsit gyulladt, ha már nincs duzzanat, vagy csak akkor ha be van dagadva és stb? Pl izomhúzódásnál vagy szakadásnál. Mert ilyesmi problémám van, és kaptam gyulladáscsökkentő gélt, de nem tudom mennyire hasznos, mert nincs bedagadva vagy beduzzadva sérülésem. Ezért is a kérdés, hogy ilyenkor is gyulladt e, mert ha nem, akkor nem tudom mennyi értelme van kenegetni vele, vagy egyáltalán használ-e valamit. :S

2016. jún. 10. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs mindig begyulladva. De a gyógyszereknek jellemzően több hatása is van. Nem tudom mit írtak föl, de valószínűleg nem a gyulladásgátló hatása miatt írták elő, hanem egyéb hatása miatt (pl fájdalomcsillapító vagy izomlazító hatása miatt).
2016. jún. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja jó, kösz :)
2016. jún. 10. 17:52
 3/5 A kérdező kommentje:
És szerinted ha csak egy nagyon kicsit fáj már, az is inkább tompán, mint élesen, akkor edzhetek már egy kicsit, nagyon lazán, vagy várjak amíg 100%ig el nem múlik? Nem is közvetlenül arra az izomra, ami megsérült (fűrészizom), hanem a többire, ahol az legfeljebb kicsit dolgozik. Nem tudom, hogy egy kis mozgás jót tenne-e neki.
2016. jún. 10. 17:56
 4/5 anonim ***** válasza:
A sérült testrészt egyelőre hagyd ki teljesen a dologból, de a többi részen szerintem nem gond ha edzel.
2016. jún. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nagyon sok gyakorlatnál dolgozik valamilyen szinten, de majd keresek másféléket ahol nem, és a jövőhéten még pihentetem. Mégegyszer kösz :)
2016. jún. 10. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!