Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi van akkor, ha a Darázs,...

Ritsu20 kérdése:

Mi van akkor, ha a Darázs, vagy Méh fullánkja benne marad az emberbe és nem tudja kiszedni?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy Darázs, vagy méh csípett e meg, mert sajnos nem láttam, a lábfejemet találta be, s egyből lekaptam a cipőt meg kiráztam, de ngy volt a fű és nem tudom, hogy melyik volt. Nagyon beduzzadt a lábam, a lábujjaim és még a bokám is. a Csípés helyén van egy szürke folt, amire gyanagszok, hogy lehet, hogy a fullánk lehet, de nem vagyíok benne biztos. Megpróbáltam kiszedni, már ha az egyáltalán, de nem jártam sikerrel, mert lehet, hogy mélyen benne van . Mi van akkor, ha az valóban fullánk és nem távolítjuk el ?

2016. jún. 15. 23:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Megoldja a természet. Ne piszkáld!
2016. jún. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Csikos leszel, szárnyad nő és rászoksz a mézre
2016. jún. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Darázsé nem marad bent, csak a méh fullánkja, aszerint kell kezelni.
2016. jún. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

pár nap alatt kiesik magától.

de szerintem a méh fullánkja azért elég jól látható dolog, csipesszel können kiszedhető.


esetleg egy kis ecetes borogatás jó lehet rá. és igyál kálciumot, ha nagyon bedagadt. segít.

2016. jún. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ecet darázscsípésre kell, méhcsípésre szódabikarbóna.
2016. jún. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Engem egy pár napja csípett meg egy méh a focipályán, azt hittem hogy egy tüske fêleség van a lábfejeme, és sán kihúztam! Nos az egy fullánk volt, és szószerint bele pumpáltam a mérget a lábamba! Már 2 napja szenvedek tőle, és ha lehet Te me szabad kézzel szedd ki hanem valamilyen csipesz féleséggel!
2016. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!