Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Három hete eltávolitottak a...

Három hete eltávolitottak a hasamról egy anyajegyet. A szövettam jó lett. De a varrat szedés után szét nyilt a sebem. Ismét össze lett varrva. MIvel ápoljam?

Figyelt kérdés
Az orvosom szabadságra ment csak júliusben jön vissza. Magánrendelésen voltam. Azt mondták vegyek tapaszt a sebre azzal a sürgősségin összehúzzák és ennyi. Nem mentem bele .Ismét össze varattam egy másik orvossal.. Olvasgatok a neten és azt irja hogy hidrogénnel és jóddal nem jó kezelni most azzal van kezelve.Kicsit szivárog a seb.Az előző varratot octeniseptel kezeltem az se volt jó. Nem szeretném hogy ismét szét nyiljon a seb. Valakinek valami jó tanács tapasztalat?
2016. jún. 21. 08:53
 1/2 anonim ***** válasza:
szia.hiaba irjak, h nem jó a jód..betadine-val kellene kenni.olykor olykor.mással nem, meg vigyazni h ne nyíljon szét újra.
2016. jún. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az Octenisept nagyon jó, de fontos, hogy ne tocsogjon benne a varrat, mert akkor tényleg szét fog nyílni. Kötéscserekor egy fújás messziről, majd száradás után friss kötszer. Érdemes szigetkötszert használni, zuhanyzáskor pedig még a kötés sem lehet nedves, mert ez is gátolja a sebgyógyulást. Kötést bőven elég 3-4 naponta cserélni, hogy minél kevesebbet legyen bolygatva, sőt, engem anno azért is leszidott a sebész, mert az egy hónap alatt egyszer lecseréltem rajta.
2016. jún. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!