Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Könnyített gipsz, valakinek...

Könnyített gipsz, valakinek jó/rossz tapasztalata törött lábra?

Figyelt kérdés
Egy hete eltört az V. lábközépcsontom, 4. napon járógipszre cserélték a fekvőt. Viszont nem tettek alá sínt, csak egy nagy duncsot a talpamra oda, ahol fáj ha rálépek. A családban próbálnak meggyőzni arról, hogy rakassak fel könnyített gipszet, mert abban tudnék járni, könnyű lenne és meg sem érezném hogy rajtam van, de viszont sok rossz tapasztalatot is hallottam már. Az ép lábam sem bírja már, mert régebben azon ínszalagszakadásom volt, sajnos a sok fél lábon ugrálás betesz neki, így fáj az is. Könnyített gipsz, vagy ne? Nem fog rosszul összeforrni a csont, ha átrakatnám?
2016. jún. 23. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem vált be amikor a lábamon könnyített gipsz volt. A lábfejem tört el így a gipsz bokarésznél mindig vagy eltört vagy megrepedt. Arra hivatkoztak, hogy "nagyon meleg van"
2016. jún. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nekem is a lábfejem, a lábközépcsontom.
2016. jún. 23. 09:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszett a könnyített, arra nem lehetett ráállni, vagy mankózni kellett, vagy egy hülye szandálféleséget kellett rá venni, ami nagyon bénán néz ki. A sima gipsznél viszont járósarkat tettek a talpam alá, miután már nem fájt a lábam, tudtam vele járkálni gond nélkül.
2016. jún. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Így van, nekem is sarokféleség van ott, csak még fáj a lábam, nem tudok ráállni. Mennyi idő amíg elmúlik a fájdalom?

2016. jún. 23. 19:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2x volt eltörve a lábközépcsontom, de eleve 1 hétig fekvőgipszem volt. Utána is még beletelt pár napba, amíg rá tudtam állni a járógipszre nagyobb fájdalom nélkül. Szóval nyugi :)
2016. jún. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor remélhetőleg nincs probléma. :) Rengeteg olyat olvastam neten, hogy rosszul forrt össze a csontjuk, és újra eltörték. Nekem az orvos nem mondott semmit, csak hogy xy idő gipsz, próbálom minél többet pihentetni, de augusztus közepén külföldre megyek nyaralni, nagyon félek tőle hogy esetleg rosszul forr össze.
2016. jún. 24. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!