Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Most akkor mi lett a lábammal?...

Most akkor mi lett a lábammal? Ficam? Rándulás?

Figyelt kérdés
Egy rossz mozdulattól, kattant egyet a térdem és már a földön is voltam. Fordulni akartam, csak a lábam nem vette az adást és kattant egyet a térdem s már a földre is zuhantam. Akkor annyira nem fájt, még képes voltam pár métert megtenni, de aztán borzasztóan bedagadt s ráállni sem tudtam. Elmentünka sürgősségire, röntgen felvétel s vérleszívás után(mármint a térdemről), begipszelték. A doki sokmindent nem mondott, csupán annyit, hogy ha eddig enm volt problémám a térdemmel akkor mostmár lesz. Egy ideiglenes gipszet kaptam 5 napig aztán visszakell mennem. Gyulladáscsökkenőt és véralvadásgátlót írt fel, úgyh azt szedem. A kérdésem, hogy most akkor mi van a térdemmel? Ficamodott? Megrándult? Kiment a helyéről? Szalag szakadás? Mi ez? Segítsetek, ha van valami ötletetek. Köszi
2016. júl. 5. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Zárójelentéseden mi van?
2016. júl. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
olvashatatlan...
2016. júl. 5. 18:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Ficamnál az elcsúszott csontvégek rögzülnek,helyre is kell őket rakni.

Rándulás lehet,ott a térdízületnél elég sok izmot rögzítő szalag van. Ha ezek sérülnek,nagy fájdalommal jár.

Ezen kívül lehet porcleválás is az ízületen belül,ami akadályozhatja annak rendes mozgását.

2016. júl. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik a leírásodból, hogy a térded megrándult. Ha pár nap alatt nem megy le a duzzanat, akkor esélyes, hogy porcleválás is történt, és akkor műteni fognak. Addig is kíméld, fáslizd, a duzzanatot jegeld.

Nekem hasonló problémám volt, a sürgősségiről hazaküldtek és két nap múlva mentem a baleseti sebészetre kb. sárgadinnye nagyságú térddel, ott már a vizsgálat után mondták, hogy porcleválás és megnyúlt a szalag. Kaptam pár napra fekvőgipszet, hogy nyugalomban legyen a térdem, de a duzzanat nem húzódott le, úgyhogy utána műtét + rehabilitáció lett a vége.

Jobbulást!

2016. júl. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!