Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Boka sérülés után 1 héttel....

Boka sérülés után 1 héttel. Tapasztalatok? Ti mit csináltatok?

Figyelt kérdés

8 napja melléléptem és leestem a lépcsőn, rá a bokámra. Utána még jártam is rajta, majd mikor hazaértünk, felpolcoltam és borogatni kezdtem, de utána kb. fél órára már iszonyatos fájdalmam volt.


Elmentem a kerületi rendelésre, ahol a főorvos azt mondta, hogy a röntgenen nem látszik semmi, talán repedt - de akkora a duzzanat, hogy 1 hét múlva kontroll. Tegnap voltam a vizsgálaton és azt mondták, még mindig nagyon ronda, egy hét múlva vehetik le talán. Akkor rögzítőt kell majd hordjak, a röntgen továbbra sem lát semmit. Egyetlen kételyem maradt, mégpedig h a bokám továbbra is óriási, meg van duzzadva, akkor most a röntgen már látott mindent?


Volt már szalagszakadásom 8 éve, de nem emlékszem rá, hogy ilyen pokolian fáj. Az első 3 napban alig voltam képes bármire fájdalomcsillapítás nélkül. A lábamra nem hogy ráállni nem tudnék, de ha csak feltérdelek, olyan szinten feszül, hogy alig vagyok képes bármi másra figyelni. Meddig tart ez a fájdalom és normális, hogy ennyire lassan gyógyul? A doki szerint igen. :-(



2016. ápr. 13. 16:23
 1/3 anonim válasza:
Nekem is volt hasonló a bokámmal. Egy éjjel nem tudtam aludni úgy fájt. Nem mentem el orvoshoz szóval nem tudom mi történt vele pontosan, de másfél héttel azután, hogy lesérültem már mezeit futottam (bár még akkor is fájt és dagadt volt) Szerintem hülyeség az ilyet gipszelni, ha nincs törve. A duzzanatra valamilyen gyulladáscsökkentő krém kell és persze sok idő.
2016. ápr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A sérülés mértéke után döntött az orvos h gipsz és őszintén, ha most leveszi, nem tudom hova rakom a csülköm, annyira fáj. Ráadásul azt mondta, ha repedt, sok esetben a röntgen alapján nem látható a duzzanat miatt. Szóval ezzel futni nem fogok az tuti. Kisebb esésem volt korábban nekem is, ami úgy gyógyult, mint a tied, erre viszont sajnos teljes súllyal zuhantam 2 lepcsot
2016. ápr. 14. 06:59
 3/3 anonim válasza:
Csináltak tartott felvételt a bokádról? Egy ilyen gépbe nem szorították be a lábadat a fevéte közben? Nekem szalagszakadásom volt, a sima rtg-n nem látszott, csak a tartott fevételen. Nekem is a baleset után fájt nagyon, de pár perc múlva emúlt a fájdalom, nem is dagadt be. De délutánra hirtelen pokolian fájni kezdett, nem tudtam lábraállni, sőt mozdítani se, annyira fájt.. Kiderült, hogy szalag szakadt. Nekem a fekvőgipsz felrakása nagyban enyhítette a fájdalmaimat.. És nyugi, nem lesz vészes a levéte sem annyira, bár tény, hogy nem egy leányálom... Utána rögzítőt kaptam. És esetleg menj el más orvoshoz, vagy kérj uh-t vagy akár MRI-t, mert ok nélkül nem dagad be semmid és nem fáj elviselhetetlenül. Ha kérdésed van, írj üzenetet, szívesen válaszolok. Mielőbbi gyógyulást kívánok.:)
2016. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!