Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fáj a térdem ha belerúgok...

Fáj a térdem ha belerúgok erőből a labdába. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok,az év elején történt egy balesetem a térdemmel foci közben.Kétszer egymás után tiszta erőből belerúgtam a labdába.Egy kis fájadalmat éreztem a térdemben.De ez estére már el is múlt.Azóta nagyob megterhelés után szúr a térdem néha.Ha pedig tiszta erőből rúgok a labdába bemelegítés nélkül akkor fájdalmat érzek a térdemben,de ezis elmúlik egy órán belül.Az ezt követő napokban pedig enyhén szúr a térdem ha rá nehezedek.Orvosnál voltam,röntgent késítettek,Ortopédus semmi hibát nem talált a térdemben.Ja és még fontos,hogy nem dagadt fel a térdem soha! Mi lehet akkor a baj? Erősíteni is szoktam.

2016. júl. 20. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
nem neked való a foci. Hagyd abba. ez egy égi jel.
2016. júl. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia :) Szerintem a terdkalacsod gyenge, vagy a terdszalagod meghúzódik, velem is ez volt, csak durvábban, abbahagytam a focit :(

19/l

2016. aug. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az ortopédián sajnos sosem nézik a térd funkciókat abban a tekintetben, hogy az izmok és szalagok milyen állapotban vannak. Egy jól felépített funkcionális edzésre lenne szüksége a foci edzések mellett. Feltehetőleg térdinstabilitásról van szó, mely nagy erőkifejtésnél jelentkezik és a terhelés nem tud eloszlani, így sérülés veszélynek van kitéve a térde. Forduljon gyógytornászhoz, vagy funkcionális edzéssel (pl. saját testsúlyos gyakorlatok, TRX, egyensúly fejlesztő eszközök, sport specifikus ugrások, futások, stb.) foglalkozó edzőhöz.


Üdvözlettel,

Szabó Klára

gyógytornász

2016. aug. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!