Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meddig kell szúrkálni a...

Meddig kell szúrkálni a vérhigítót?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 15 éves vagyok. Nem rég műtötték a térdem. 2 napja kezdtem el szúrni a hasam. A legelsőt a nővér szúrta. A tegnapit meg már én mivel csak egy napot kellett bent maradnom. Viszont egy hét a javasolt. De mindenkép elszeretném kerülni a trombózist.

2016. júl. 22. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Ameddig megvan rá az adagod. Nyilván írtak fel...ha nem mondták, hány napig szúrd...akkor azt a mennyiséget mindenképpen használd el, amennyi a dobozban van.
2016. júl. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy hét kevésnek tűnik bár ezt az orvos dönti el.

Egy komolyabb műtét után 30 nap a szokásos periódus. Jobb ezt betartani mint túl korán abbahagyni.

2016. júl. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
30 darabot kaptam. Varrat szedésre megyek 2 hét múlva.Akkor megkérezem az orvost. Bajom úgy se lesz a vérhigítótól. Legfeljebb annyi hogy látszódni fog a szúràs nyoma de az semmi.:)
2016. júl. 22. 21:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Részvétem sorstárs.

Nekem egy térd alatti törés után több, mint 50 adagot írtak ki, naponta egyet. A kórházban 3..4 alkalommal megmutatta az ápoló, utána mondta, hogy csináljam magamnak, mert otthon is ez lesz.

Mikor már a hasba nagyon viszketett és tele volt piros foltokkal, akkor áttértem egyik comb, másik comb, ismét has opcióra.

Ez a fakírkodás nem épp kellemes, de 20 után már hozzá lehetett szokni.


Nem volt azonban egy volt kollégámnak ekkora szerencséje, aki 4 hónappal később törte el a lábát és az orvos utasítása ellenére nem szurkálta magát. Azt mondta, marhaság. Még mondtam is neki, hogy legyen óvatos és használja a gyógyszert, mert ez nem játék...


Negyed évre rá temettük el. Ment biciklin az egyik elhagyatottabb utcán és menet közben érte el a tüdőembólia... Felbukott és ottmaradt az úton szegény.

Nem ment oda senki. Vagy azt gondolták részeg, vagy nem tudom. Mondjuk sokat nem tehettek volna. Egy jó barátom felesége otthon, az orvosok által nem felismert mélyvénás trombózistól kapott embóliát. Beszélgettünk vele este hétig, akkor jöttem el. Rá negyed órával később kiment WC-re, ahol összeesett. 15 perc alatt értek ki a mentők. Oxigén, miegymás - hiába. Másnap a kórházban halt meg biológiai értelemben, vagyis akkor szűntek meg az alapvető agyfunkciók is. Technikailag már halott volt, mire a mentők kiértek és megkezdhették az élesztést. :(

Ennyi egy ember élete, szóval szurkáld csak vakaródzva is azt a vacakot tovább, mert az életed mentheti meg!

És mielőbbi jobbulást kívánok.

2016. nov. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fél éve szúrom, kb 250-nél járok. Majd 23-án eldől, áttérhetek-e gyógyszerre.
2017. jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 SzakacsMarkoo válasza:
Nekem annyi lenne a kérdésem hogy ma fogyott el a vérhígitó injekció az a 30db amit fel írt a doki de többet nem írt fel.De a járógisz a lábamon van amit jövőhéten vesznek le. Hogy ilyenkor kell még szúrni vagy már nem?
márc. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!