Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 8 napon túl gyógyuló sérülésne...

8 napon túl gyógyuló sérülésnek milyen következménye lehet ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Egy fesztiválon beszóltam egy srácnak, repkedtek a szavak, aztán odáig fajult a dolog, hogy na akkor menjünk el hátra. El is indultunk, igazából én nem gondoltam hogy komolyan ez lesz belőle, aztán mikor odaértünk hirtelen lerántott a földre, de végül én vertem meg őt. Az orrából ömlött a vér, a feje is tiszta vér volt. Mentőt is hívtak hozzá, beküldték röntgenre, de nem tört el semmi, viszont azt mondták, hogy 8 napon túl gyógyuló a sérülés. Nekem a nyakamon okozott sérülést , karmolásokat az illető. Plusz az ujjam azóta is be van dagadva ( 4 napja történt ). Nem akart feljelenteni, viszont a mentősök miatt ismeretlen tettesre feljelentés történt. Egy lány hallotta az összeszólalkozást, elvileg őt be fogják hívni tanúskodni, gondolom akkor majd az én nevemet megmondja.. Bement a rendőrségre, hogy visszavonja a feljelentést de nem lehet. Magát a verekedést nem látta senki, csak az előzményeit. Most ebből milyen gondom lehet? Nem minősül ez önvédelemnek? Priuszom is lesz, erkölcsi bizonyítványba? :(

2016. júl. 24. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Kelleni fog egy jó ügyvéd, ha meggyanúsítanak. Az ítélkezési gyakorlat szerint a verekedésre való kihívás elfogadása esetén a jogos önvédelem csak kivételes esetben - pl többen támadnak rád- állapítható meg. Az lesz a döntő, hogy mit lehet bizonyítani és mit nem.
2016. júl. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Rád se tudják bizonyítani kb, ha nincs kamerafelvétel, meg ha a csaj a verekedéanek nem volt szemtanúja, önmagában egy név kevés. De ha nincs semmi előéleted, akkor nagyon maximum egy ügyészi ejnye bejnye lesz, ami nem kerül be az erkölcsidbe. De egy jó ügyvéddel gyerekjáték az egész.
2016. aug. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

jó lenne tudni hogy mi van másik látleletében...mitől lett törés nélkül 8 napon túl gyógyuló.


Magadra nem vagy köteles terhelő vallomást tenni, nézz utána mi lehet még az esetedben enyhítő körülmény (18-22 év között vagy?, volt már bármilyen rendőrségi ügyed? stb, közösség érdekében mit tettél idáig, stb stb, lehet hogy csinálnak egy piszichológiai tesztet, készülj fel belőle... )

2016. aug. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!