Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mégis csíp a Betadine?

Mégis csíp a Betadine?

Figyelt kérdés
A feleségem kezére cseppentettünk betadine-t a sebbe a múltkor, és azt mondta, nagyon csíp. Montam, hogy csak hallucinál, hiszen pont az a különbség a jód és a Betadine között, hogy a Betadine oldatban a jódmolekulákat körülveszi ez az anyag, és emiatt nem ér hozzá semmihez maga a jód, ergo nem csíphet; a Betadine direkt sebbe való. Erre ma én is elvágtam a kezem, be is betadine-oztam, és lám: valóban cefetül csíp... Mi történt, már a Betadine se a régi?

2016. aug. 16. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos csíp (ha friss seb van)
2016. aug. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet jobb a seb környékére tenni csak, akkor

kevésbé érezni

2016. aug. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem még nem csípett soha, pedig már sokféle sebre tettem, igaz vagy fél éve vettem, nem mostanában.
2016. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónapon keresztül ki volt vezetve az alhasamon egy katétert cső. És ugye az ott szinte nyílt seb. Minden nap mentem vele bőven és soha nem csípett
2016. szept. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Melindaaah válasza:
Engem kimondottan csip sajnos. Most lett vele a seb fertötlenitve. Autoimmun betegságem van, ami a börfelszint roncsolja.
2023. ápr. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!