Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Meghúztam a derekam segítség!?

Meghúztam a derekam segítség!?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel tusszentettem, és ezzel együtt sikeresen meghúztam a derekam/csípőm, azóta járni, ülni, de még fekudni se nagyon tudok. Valaki bevált gyógyszerek, torna ami segíthet?

2016. aug. 17. 12:06
 1/6 anonim válasza:
Emelgesd hátrafelé a lábad vagy feküdj hasra, nyújtsd előre a kezed és kérj meg valakit hogy a kezednél fogva húzzon hátrafelé. Nekem bevált.
2016. aug. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajna akárhogy próbálkozok, se kiroppanás se semmi hasonló:(
2016. aug. 17. 12:17
 3/6 anonim válasza:

Ó, ez semmi...


Én a jó múltkorában a Youtubon néztem vicces videókat emberekről, akik őrületes bakikat csináltak, és kiröhögtem őket, mondván: "Én biztos nem volnék ennyire béna...".


Miután megnéztem a videókat és jól kiröhögtem magam, felálltam, nyújtózkodtam egyet és úgy beállt a hátam, hogy négy napig a wc-re alig tudtam kimenni...


Köszi szépen, Karma...


Viszont anyum nem mondott hülyeséget, amit viszont én körberöhögtem, pedig igaza volt: minél többet kell mozogni. Még akkor is, ha úgy érzed, hogy majd' szét szakadsz a fájdalomtól, pont, hogy nem azt kell csinálni, hogy csak ülsz és fekszel, hanem mozogni kell (persze itt nem iszonyatosan megerőltető mozgásra gondolok, csupán arra, hogy szépen, lassan, de csinálj valamit, óvatosan, nehogy nagyobb baj történjen).


Mozogni, mozogni, hogy az ízületeid ne fáradjanak meg és ne gyulladjanak be. Úgymond: "mozogd ki a fájdalmat."


A forró fürdővíz - sok híreszteléssel ellentétben - egyáltalán nem jó megoldás, attól még inkább begyulladnak az ízületek.

2016. aug. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Nekem általában ha nagyon meghúzom csak a gyógyszer segít, az enyhébb elmúlik magától is pár nap alatt. Külsőleg kenőcs, meg tabletta ha nem múlik. A teljesség igénye nélkül ami szóba jöhet: Aflamin, Algoflex, Advil így hirtelen. Vannak vénykötelesek is bőven, de reméljük arra nem lesz szükséged. Valami jó gyógynövényes kenőcsöt is megpróbálhatsz rá.

Azért ha nem csillapodik, jobban jársz az orvossal, mert ő ír izomlazítót is, meg gyulladáscsökkentőt is, sokkal hamarabb megszűnik így a fájdalmad.

2016. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Hármasnak: A forró víz valóban nem szokott jó lenni, de a "kimozogni" nem mindig működik, sokszor még rosszabb lesz tőle, esete válogatja, hogy mi válik be és mi nem. Érdemes megpróbálni, de nagyon óvatosan.
2016. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fájdalomcsillapító szájon át, fájdalomcsillapító kenőcs helyileg ( Voltaren). Nem erőltetni, nem melegíteni. Várni. Várni.
2016. aug. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!