Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Néhány hete gitározom, de a...

Néhány hete gitározom, de a bal kezem mutatóujján egy ízület mindig fáj emiatt. Miért van ez, mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
A középső és alsó ujjperceim közötti hajlat az, ami fáj, mikor behajlítom, főleg ha pl G7 akkordot játszok, vagy olyat, amihez jobban be kell hajlítani az ujjamat. Rosszul fogom le az akkordokat? Úgy értem h rosszul tartom/fogom a kezemmel a gitár nyakát? Vagy mindenkinél így van, és egy idő után eltűnik, megszokom? Miért lehet, mit tudok csinálni, hogy ne fájjon? Édesanyám adott rá Flector nevű kenőcsöt, többször is kentem vele stb, de nem igazán érzem, hogy enyhült volna. Bármilyen tanácsot, tapasztalatot szívesen fogadok! Köszi!

2016. szept. 4. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ínhüvelygyulladásra
2016. szept. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pihentetés, akár gipszsín. Vagy árnika krém, az is lehet, hogy begyulladt az erőltetéstől, akkor orvos ír rá, ízületi gyulladáscsökkentőt. Próbálj ki másik kenőcsöt, ha az nem használ.
2016. szept. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mojjo ***** válasza:
Nekem pont ugyanott fáj. Akármit teszek vele, mindig fáj. Akkor is, ha hónapokra abbahagyom a gitározást, és pihentetem. És hosszú évek óta mindig és folyamatosan fáj, ha gitározom. Szóval szerintem van akinél ez az "evvan, együtt kell élned vele" kategória.
2016. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Waff ***** válasza:
Nekem néhány hétig a kézfejemen lévő vékony inak fájtak mikor nekifogtam a gitározásnak...aztán egy idő után elmúlt. Nem csináltam vele semmit, erősen de még elviselhetően fájt. Esténként pólyázd valami merev tárgyhoz a kezed (pl vastag karton darab), úgy jobban el tud lazulni,pihenni. És próbáld mérsékelni eleinte a gyakorlási időt...mondjuk napi 1 óránál többet ne gyakorolj néhány napig,azt is kis pihenőkkel. És ne görcsösen fogd az akkordokat,hangokat...próbáld a lehető leglazábban fogni,tartani.
2016. szept. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
szerintem is pihentesd, de hogy ne állj le teljesen, akordozás helyett csinálj ujjgyakorlatokat, meg skálát, aztán szépen fokozatosan ahogy birod térj vissza akordra :(
2016. szept. 9. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. febr. 11. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!