Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elfertőződött vízhólyag...

Elfertőződött vízhólyag (gennyes) milyen elsősegély lehetőség van itthon?

Figyelt kérdés
Cigarettával megégettem az ujjam, de piszkálni kezdtem, és mára sárga gennyes és borzalmasan fájdalmas hólyag lett,körülötte gyulladt. Gyakorlatilag úgy érzem, mintha a csontig fájna. Ügyeleten nem tudtak ma ellátni, egy nagyon távoli sebésztre kellett volna mennem, de nem tudom a közlekedést megoldani. Holnapig mit tehetek? Betadinnal és kötszerrel oldottam meg. Kérek szépen segítséget!!

2016. szept. 11. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
A gennyet ki kellene engedni belőle, és Betadine jóddal sokszor fertőtleníteni kell.
2016. szept. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Az a baj, hogy a fájdalomtól nem tudtam a gennyet kinyomni, azt látom, hogy szivárog picit. HOgy tudom kinyomni úgy, hogy nehogy még nagyobb bajt csináljak? Betadin van, csak érdekes, hogy a kötés ahogy rajta van, szinte éget a fájdalom. Hogy tudom ezt úgy megoldani, hogy nehogy még több kórokozót vigyek a hólyagba? Kérdeztem az ügyeleten, hogy nem tudnák -e megvágni, vagy kiszúrni, de nem tudták, nem is merték, mert egy kicsit lázasodom is. :(
2016. szept. 11. 22:42
 3/7 A kérdező kommentje:
és csak holnap lesz sebészeti szakrendelés itt a rendelőbe.
2016. szept. 11. 22:43
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne nyom kodd, ne fertőzd el még jobban, majd ma az orvos ellátja.
2016. szept. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen , ma voltam, nem mertem már piszkálni, iszonyat módon fájt már.Szikével segített, majd kipezsegtette, és betadin és dermazin kenőcs, amit mondott. De azt elfelejtettem megkérdezni, hogy meddig kell használnom :/
2016. szept. 12. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Ameddig szépen el nem kezd gyúgyulni, letisztulni a seb.
2016. szept. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon remélem helyre jön hamar. Tetanusz -t is kaptam, azt elfelejtettem írni, úgyhogy már megnyugodtam, mondjuk az égés helye még fáj kicsit.
2016. szept. 12. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!