Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyire fáj a csonttörés?...

Mennyire fáj a csonttörés? Milyen jellegű fájdalom az?

Figyelt kérdés
És te sírtál is a fájdalomtól, mikor eltört?

2016. okt. 24. 09:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen fajta törés. De a csontfájdalom a legrosszabb, ami létezik. Sírás még hagyján, sokkot is tud okozni.
2016. okt. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, nehéz körbeírni.

Leírom a történetem röviden..

Február elején elestem a robogómmal, elcsúsztam egy kis lejegesedett részen, max 20km/h-val mehettem, de valahogy sikerült rosszul esnem és a lábam kifordult. Először amikor a földön voltam, nem is éreztem komoly fájdalmat, ezért az volt az ösztönös reakcióm, hogy felálljak. Meg is próbáltam, de amint a bal lábamra helyeztem volna a súlyomat, recsegést éreztem belül, és visszarogytam a földre. Ekkor jött a fájdalom is, ami először éles volt, utána meg átváltott ilyen állandó de durva tompa fájdalomba. Biztos ismered azt a tompa állandó fájdalmat, amikor az ember foga fáj. Na ez hasonló, csak az ember lábában.

Nem sírtam, de eléggé kész voltam ott a hideg aszfalton. Rögtön tudtam, hogy eltört a lábam, és amikor jöttek emberek segíteni, már tényként tudtam közölni.

Jöttek a mentők, aztán adtak Dinitrogén-oxid gázt, amitől teljesen betéptem, de a fájdalmat akkor is éreztem sajnos, csak kicsit máshogy. Az kórházba vezető út borzalmas volt, minden egyes gödörnél, majd összecsináltam magam, de még panaszkodni se tudtam, mert annyira kész voltam a gáztól.


Aztán a kórházban kiderült, hogy közvetlenül a térd alatt a sípcsont felső ízületes része többszörös szilánkos törést szenvedett, továbbá eltört a szárkapocs-csontom is.


Szóval ennyi. Remélem átadhattam az élményt valamennyire. :D

Utána persze volt 2 műtétem is, és még mai napig nem tudok járni. De ez már más téma.

2017. jún. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!