Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez bordatörés lenne?

Ez bordatörés lenne?

Figyelt kérdés

Ma reggel arra ébredtem, hogy iszonyúan fáj a bordám... Tegnap kicsit durvábban tesiztem a kelleténél, simán lehet hogy beütöttem. De akkor ha törés lenne már tegnap is fáj volna nem? Egyébként a legalsó bordám fáj, ahol van az a kis kiálló rész. Főleg mikor levegőt veszek, köhögök. Gondoltam légúti dologra, de a csont fáj, szóval szerintem nem az. Egyre jobban fáj. Szerintetek?

Előre is köszönöm...



2016. dec. 7. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nem múlik mindenképp menj orvoshoz, nem biztos hogy törés, lehetséges hogy megrepedt, de akár izom is lehet.

Nehéz ezt így megmondani.

Jobbulást!

2016. dec. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A legvalószínűbb, hogy valamelyik bordaközi izmod állt be.


Az feltűnik, ha eltört a bordád, nekem már volt ilyen és az nem keletkezik egy kicsit durvább iskolai tesiórától észrevétlenül másnap reggelre. Bordatörés borzasztóan fáj, kb. se feküdni, se ülni, se állni nem tudsz úgy, hogy ne fájjon, a levegővételről már nem is beszélve.


Ez izomláz vagy kisebb húzódás. Pár nap alatt elmúlik.

2016. dec. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy hónapon belül már harmadszorra mennék a traumatológiára. 😂 Egyszer a térdem, aztán a bokám, most meg ez. Hogy lehetek ilyen szerencsétlen? :D

Amúgy köszönöm szépen a választ, remélem max. repedés... :)

2016. dec. 7. 17:17
 4/7 A kérdező kommentje:
Másodiknak is nagyon köszönöm!!
2016. dec. 7. 17:17
 5/7 anonim ***** válasza:

A bordatörés kutyául fáj, érezni is, hogy ropog, recseg mikor megmozdulsz.


Nem tudsz aludni, nehéz levegőt venni, pl. székeléskor a legkisebb erőlködés is kín. Mikor nekem volt, pont náthás is voltam, egy - egy tüsszentés maga volt a pokol.


Sokat nem lehet vele csinálni - hacsak nem nyílt törés, vagy átszúr valami szervet a borda - nekem három hétig fájt, aztán hirtelen mintha elvágták volna, egyik napról a másikra elmúlt a fájdalom.

2016. dec. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

nem bordatörés


nekem is volt ilyen fájdalmam. semmi bajod nem lesz tőle. egyszercsak elállt nekem

2016. dec. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem elmúlt másnapra szóval biztos izomláz volt, csak máshogy (?). Csak furcsa volt, mert a csontot éreztem fájdalmasnak.

2016. dec. 9. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!