Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi történik akkor, ha valakin...

Mi történik akkor, ha valakin elkezdjük az újraélesztést annak ellenére, hogy ver a szíve?

Figyelt kérdés

Persze,tudom hogy megnézzük előtte a pulzust!

De mivan akkor, ha van neki pulzusa, csak éppen nem kitapintható, és azt hisszük hogy nem ver a szive.

Mi történik ha elkezdjük a mellkaskompressziót? Meghalhat, vagy igy is magahoz ter?

Remélem érthetően fogalmaztam! :D



2016. dec. 8. 19:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Az esetek legnagyobb részében nem történik semmi (Rossz). Ha a pulzus gyengén tapintható, elnyomható és ritkán ver (>40/perc) akkor külső pumpaként te rásegítesz a szívre, ami még jótékony is lehet. A fájdalom miatt (mivel ez nem relaxációs masszázs, hanem nagyon fáj) gyorsabban visszatér az eszméleti állapota.


Aranyszabály: Inkább kezdd el a nem szükséges mellkaskompressziókat, minthogy ne kezdd el mikor szükséges lenne.


Amúgy: a pulzus tapintása nem kötelező. Radiálisan alacsony vérnyomásnál már nem is érzik; a carotis kitapintásához pedig néha kell tapasztalat (pl. kövér embernél)


Megnézed, hogy eszméletlen-e (megszólítod, megérinted,megcsíped) - ha nem reagál, eszméletlen.


Ekkor megnézed, hogy lélegzik-e (az arca fölé hajolsz és nézed a mellkas mozgását, hallgatod a levegő áramlását, érzed a levegő kifújását arcodon) - ha nem lélegzik, leállt a légzése.


Eszméletlen + leállt légzés(vagy agonális/gasping) = rögtön segítséget kell hívni (104) és el kell kezdeni az újraélesztést.


Eszméletlen + van légzés = stabil oldalfektetés


Magánál van = kikérdezzük és kezeljük

2016. dec. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi szépen!
2016. dec. 9. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!