Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elszenvedhet valaki fejre...

Elszenvedhet valaki fejre mért nagy ütést agyrázkódás nélkül?

Figyelt kérdés

Felújítjuk a lakást, és pakolás közben egy falnak támasztott nehéz, hosszú deszka rám esett és tarkón ütött - valószínűleg beleakadt valami, és magamra rántottam, ahogy sétáltam volna elfelé, és már léptem is párat, mire eldőlt, így csak a deszka vége talált el.

Azon kívül, hogy megijedtem, nem érzem úgy, bármi más bajom lenne. Fájni sem fájt jobban az ütés, mint mikor nekikoccan a fejem a mennyiezetnek, ha galériaágyból hirtelen kelek fel, vagy foci közben belefejelek a labdába. És most sem fáj semmim, nem is szédülök, nem is látok kettőt a betűkből, miközben ezt gépelem.

Lehet az, hogy ennyivel megúsztam? Vagy törvényszerű, hogy az ilyesmiből baj legyen?

(Értelemszerűen a munka nehéz részét nem most fogom folytatni, pihenni biztos nem árt meg. És ha bármi rosszullétet tapasztalok, intézkedem, nem a "megvárom, míg elmúlik" elvet követem.)

Köszönöm a válaszokat



2016. dec. 18. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem törvényszerű, hogy legyen belőle bármi. Érhet az ütés olyan szögből, hogy abszolút nem okoz semmit, mert nem löki meg úgy a fejed, hogy agyrázkódásos tünetek lépjenek fel. Én is kaptam már olyan ütést fejre, hogy mindenki azt hitte, ott maradok, és mégse lett semmi bajom, különösebben még csak nem is fájt. Szóval többtényezős ez a dolog, persze figyeld magad, ahogy írod, és lépj, ha baj van.
2016. dec. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, nekem ágyneműtartó esett a fejemre amikor rosszul rögzítettem és pakoltam be az ágyneműt, az elég hatalmas ütés volt, de szerencsére nem lett semmi más bajom azon kívül, hogy fájt 1-2 napig a púp a fejemen.
2016. dec. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én kifejeltem az autó szélvédőjét, attól sem lett agyrázkódásom.
2016. dec. 20. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!