Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyi idő, amíg meggyógyul...

Mennyi idő, amíg meggyógyul egy csúnya zúzott seb, illetve helyreállnak a térdfunkciók?

Figyelt kérdés
Több,mint 3 hete ráestem a bal térdemre,csúnyán levertem,óriási seb keletkezett rajta.Dokinál voltam,kaptam tetanuszt,röntgen negatív volt,lefertőtlenítették,bekötötték,kontrollon ugyanez.Doki szerint már elég kenegetni valami sebkezelő krémmel,de elég csúnya pörk van a seben,ami nagyon érzékeny.Térdem külső és belső széle enyhe nyomásra is fáj,illetve nagyon kötött a térdem,nehezen tudom hajlítani,lábamat nehéznek érzem.Nekem ez kicsit sok időnek tűnik gyógyulás szempontjából..

#seb #térd #zuzódás #kötött térd
2016. dec. 31. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy csúnya zúzott seb még húsz év múlva is ott lesz.
2017. jan. 1. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A zúzódás gyógyulási ideje ugyanannyi mint a törésé. 4-6 hét. Úgyhogy ez a 3 hét még nem sok. Viszont,ha annál tovább is érzed a mozgáskorlátozottságot,akkor menj el ortopédiára,mert akár komolyabb izületi sérülés is lehet.
2017. jan. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Most kicsit megnyugodtam,mert a rendelésen nem kaptam semmi tájékoztatást ezzel kapcsolatban,s legutoljára gyerekként estem el.

Abban tudnátok segíteni,hogy a fennmaradó időben mivel érdemes bekötnöm,hogy védve is legyen,de szellőzzön is a seb?Még nem merem fedetlenül hagyni egész napra,mert nagyon érzékeny,viszont a további gyógyulását sem szeretném hátráltatni.Krémnek Curiosat és Dermazint fogok használni,ezeket ajánlották.

2017. jan. 1. 11:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Napközben,ha nem mész sehova akkor hagyhatod szabadon,ha elmész valahova és felöltözöl valamint este amikor lefekszel,akkor kösd be azért hogy védd és azért,hogy nem a ruhádba vagy az ágyneműbe kend a kenőcsöt.
2017. jan. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mivel fél napokat dolgozok vele,muszáj naponta sokáig fedve maradnia.Közben találtam valami légáteresztő sebtapaszt a neten-Hansaplast-ami jónak tűnik,úgyhogy azt hiszem kipróbálom :)

Még egyszer köszönöm a válaszokat! :)

2017. jan. 1. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!