Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kificamodott a bokám 2 napja,...

Samanta :) kérdése:

Kificamodott a bokám 2 napja, szalagszakadásom van, véralvadásgátló szurit nem kaptam, viszont cserébe mozognom kell, biztosan nem alakulhat így ki trombózisom?

Figyelt kérdés
Mondta az orvos hogy akkor nem ír fel véralvadásgátló szurikat, ha járok a lábamon. Mondtam hogy rendben, ma sétáltam is egy mankó segítségével kb 1,5órát, de mégis félek hogy nem elég és trombózisom lesz, aztán tüdőembólia és meghalok...nemtudom, visszamenjek az orvoshoz kérni szurikat, vagy ha járok rajta akkor nem lehet baj?

2015. nov. 24. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Arra ügyelj hogy például számítógépezéskor ne tartsd hosszú ideig mozdulatlanul.

Nekem a jobb vállam fájdult meg a számítógépes munkától, mozdulatlanul illetve mereven tartottam az egéren a kezem mert sok tervrajzot készítettem. Volt éjszaka fulladásom is többször. Aztán mikor már kiegészítő mozgásokkal meggyógyult a fájdalom, akkor tudtam meg utólag hogy szinte biztosan trombózisom volt. Az interneten le is írt valaki szintén számítógépes munkát végző ugyanilyen esetet. A tapasztalatom az hogy a számítógépes munkába közbe kell iktatni minél több kiegészítő testmozgást. Ez még a gerincre is értendő, mert a helytelen üléstől az is megfájdulhat. Persze nem kell erőltetni, hanem maga a mozgás bőven elég.

2015. nov. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos választ, ment a zöld:)
2015. nov. 25. 16:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha gipszben van a lábad, akkor feltétlenül kell a szuri.
2015. nov. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Annyira nem gyakori a trombózis... ne pánikolj. Beszéld meg a dokival.És mozgasd a lábadat...
2015. nov. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kificamodott?? Szalagszakadás??? És mozognod kell? Yes!!!
2015. nov. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!