Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy baleset következtében...

Egy baleset következtében letörött az egyik fogam fele. Ezzel a foggal mit tudnak csinálni?

Figyelt kérdés
2017. jan. 21. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, nekem egy verekedés közben tört le egy nagyobb darab az egyik jobb alsó nagy őrlőből, és a két jobb felső kisőrlők is szépen megjárták. A nagyőrlőt "betömte" a doki, de a kisőrlőknek menniük kellett. Azóta összeszorított fogsorral is tudok szívószállal inni. :)
2017. jan. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt igy látatlanban nem lehet megmondani. Nem biztos, hogy ki kell húzni, lehet, hogy fel lehet építeni egy csapos koronával vagy akár csak egy onlay-jel. Lehet, hogy gyökérkezelni is kell. Igyekezzetek megtartani, ha van rá lehetőség, a saját fog a legjobb.


Nekem van egy fogam, amiből ránézésre annyi hiányzott, hogy nem hittem volna, de meg lehetett menteni. Jó fogorvos kell, aki érti a dolgát.

2017. jan. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Látatlanban.

Ha azon melegében elmentél volna a fogorvoshoz lehet vissza tudta volna ragasztani a letört részt.

Lehet visszaépiteni a letört részt a foggal egyező színnel. Nyilván ez már nem lesz olyan strapabíró mint az eredet.

Lehet koronát húzni rá.

Ki is lehet húzni és fogpotlás.

2017. jan. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!