Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Párom egy baleset következtébe...

Párom egy baleset következtében deréktól lefelé lebénult, nagyon rosszul viseli a kiszolgáltatottságot, hogy segítsek neki?

Figyelt kérdés

Szerdán engedték ki a kórházból 20 bent töltött nap után.Vele vagyok egész nap,megpróbálok mindent megtenni érte,akármit kér,próbálok lelket önteni bele,de szegény nagyon kivan lelkileg készülve :( Látom,hogy mennyire nehéz neki,hogy semmit nem tud szinte csinálni.A lábai egyáltalán nem mozognak,emellett az egyik karja is el van törve,majdnem vállig begipszelték neki.Többször is sírt,ilyenkor én is alig tudom magam visszafogni,pedig tudom,hogy erősnek kellene lennem,de nagyon nehéz.Nem tudom,mit tehetnék,hogyan segíthetnék neki? Annyira magába van roskadva :( A tolószékre rá sem akar nézni.Családi házban lakunk,próbálom rávenni,hogy menjünk ki a kertbe,de nem akar.Jövő héttől gyógytornász is fog vele foglalkozni,mozgatni kell majd a lábait, mikor ezt emlegetem neki,kiborul ettől is. Annyira szeretnék neki segíteni,hogy jobban legyen.Fizikai fájdalmai is vannak sajnos a lelki mellett :(

Ha esetleg valaki került már hasonló helyzetbe, vagy tapasztalta akár saját maga,akár rokona, ismerőse,barátja esetében,kérem írjon pár sort,kiben mi játszódott le,mivel segíthetnék!



2014. márc. 9. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:
lehet, hogy segítene, ha egy sorstársával tudna beszélgetni, aki szintén kerekesszékes.
2014. márc. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vannak ilyen kerekesszékes tánccsoportok, és táncversenyeket is rendeznek kerekesszékeseknek, egyébként lehet hogy ez hülyeségnek hangzik, de ha nagyon akarja, akkor meg tud gyógyulni..:) az én mamám is tudta, hogy meggyógyul, imádkozott minden nap, egyszer felkelt, és tudott már járni..:) lassan, de biztosan..:)
2014. márc. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nagyon sajnálom a történteket, együttérzek veled. Szerintem egy dolog a fontos: soha ne hagyd, hogy elhagyja magát. Hitesd el vele,hogy meg fog gyógyulni. Mert biztosan meg tud, ha meg akar. Természetesen rengeteg erő kell hozzá, de nem szabad elhagynia magát. Itt a cél a gyógyulás, sajnos hiába a sok kérdés hogy mi lett volna ha nem történik meg a baleset, megtörtént és muszáj nem feladni, beletörődni. Életet kell verni bele, bármennyire nem akarja. Legyél határozott és erős, bármennyire sajnálod is ne hagyd hogy elgyengítsen most az ő "gyengesége". Meg fog gyógyulni- ez lebegjen a szemed előtt. Sok sikert és kitartást kívánok! :)
2014. márc. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Mi történt? Autóbaleset?
2014. márc. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen
2014. márc. 17. 12:38
 6/6 anonim válasza:
Légy vele türelmes, kedves, segíts neki, éreztetsd vele, hogy te ezek után is mellette leszel! Ez sok időbe fog telni, mire megszokja, ill. elfogadja, de tudatsd vele, hogy nem hagyod cserben!
2014. márc. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!