Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mikor mulik el? Tegnap belenyu...

Mikor mulik el? Tegnap belenyultam tesin a kosarlabdaba es nagyon fajt. Be is dagadt, de nem lila. Viszont amikor behajlitom ökölbe akkor feszül a bőrőm es fáj.

Figyelt kérdés
Ugye nem törött el,csak zuzodas?Tettem ra hidegborogatast meg ilyen Flector-os tapaszt kb olyan mintha gipszben lenne csak sokkal kisebb es igy tudok vele irni az iskolaba amugy gyurus ujjam.Nektek volt mar ilyen?Nagyon fontoos mikor mulik el?
2017. jan. 24. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez az "ugye nem tört el" kérdés kb olyan mintha megkérdezném tőled, hogy milyen zokni van rajtam. Látatlanban fogalmad sincs.

Menj el orvoshoz, megnézik, megmondják hogyan kezeld és pontos diagnózissal a kézben már sokkal könnyebb megsaccolni, hogy mikorra fog meggyógyulni.

2017. jan. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Velem történt már ilyen és nem hiszem hogy eltört de menj el vele orvoshoz valószinű hogy sínbe teszik
2017. jan. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet csak zúzódás, de ilyen baleseteknél gyakori a törés is, jobb lenne megröntgeneztetni, menj el sebészetre.
2017. jan. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Kosárlabda egyik legalattomosabb és elég gyakori sérülése. Elméletben ha betudod hajlítani, nem tört el. Sajnos elég sokszor előfordul sorozatban, ezért én nem megyek egyből orvoshoz vele. Nem para, ha lila, zúzódott valószínűleg, 1 vagy másfél hét és elmúlik.

Ha nagyon szeretnél játszani, mi úgy szoktuk, hogy meccs erejéig erősen szigetelőszalaggal megragasztjuk, vagy sínként összeragasztod a másik ujjaddal, jelen esetben a középsővel.

2017. jan. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hidd el hogy ha eltört az ujjad akkor ordítottál volna :) Bármilyen testrészed eltörik hirtelen azt nem lehet csak egy kis szájhúzással kibírni.


Valószínű hogy csak megroppant vagy rosszabbik helyzetbe max megrepedt az ujjad.

2017. jan. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat! egyebkent 1het alatt mar a nyomat sem erzem:) ugyhogy nem kellett semmiféle orvos se sín
2017. jan. 29. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!