Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Benőtt a középső ujjamon a...

Benőtt a középső ujjamon a köröm! Tegnap vettem észre. Nem olyan nagyon, csak fáj. Valami tanács erre? Többi lent!

Figyelt kérdés

Kb. Két napja szenvedek. Légyszi mondjatok valamit, mert fáj! Nem nagy a köröm, ami benőtt, csak pont olyan helyen van, ahol a leg kellemetlenebb, mert ott fogok. Légyszíves segítsetek. Egy kicsit be van dagadva.

Előre is köszönöm a segítségeteket!



2017. febr. 11. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Áztasd ki és vágd ki , esetleg pedikűröst keress fel . Sebészet elcseszi .
2017. febr. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem meg ne vágogasd házilag, mert elfertőződhet,akár még vérmérgezést is kaphatsz, ha elég ügyes vagy hozzá! Ezt egy gombás fertőzés okozza, menj el vele a sebészetre. Ha nem annyira súlyos, akkor az orvos ír rá gyógyszeres kenőcsöt, ha ez nem elég akkor meg kell műteni, különben csak egyre rosszabb és rosszabb lesz. Ha a sebész elcseszné a dolgokat, akkor már a fél emberiség a föld alatt nyugodna s egyáltalán nem lenne olyan, hogy sebészet! Menj el, jobb hamarabb túllenni rajta, egyébként fájni nem fog, mert elérzéstelenítik.
2017. febr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy megoldás van: vagy orvoshoz mész vele, vagy kivágod. Ha kivágod, akkor jódozd be naponta többször, és antibiotikumos szemkenőccsel kenegesd.
2017. febr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! Már múlik a fájdalom.
2017. febr. 12. 09:11
 5/6 anonim válasza:
Sajáttapasztalatból írtam a sebészetet, nekem kb. hat évvel ezelőtt nagyon jól megoldották, kis néhány perces műtét volt helyi érzéstelenítésben, egyáltalán semmit nem éreztem. Azóta egyszer sem volt vele semmi problémám. A szepszist arra értettem, hogy ha véletlenül megvágod magad rossz helyen az ollóval és elfertőződik. Volt ismerősöm, aki a kertben egy pici vágást ejtett a kezén tapétavágóval, rá egy napra jól begyulladt a keze. Ment a sebészetre és amikor az orvos meglátta azonnal vitték a műtőbe. Több helyen be kellett írdalni a húst a kezén, mert a szervezetét Streptococcus pyogenes baktérium támadta meg azon a picike, jelentéktelen seben keresztül. Szerencséje volt, a beirdalásnak köszönhetően az anaerob baktérium levegőt kapott és elpusztult, persze jó sok antibiotikumot is belé nyomtak. Szóval egyáltalán nem ilyesztgetésből írtam, nem jó házilag sebészesdit játszani. Nyilván amit írtam ritka, de attól még bárkivel előfordulhat. Nagyon nem javaslom senkinek, kamu ősmagyar sámántrükköket vagy Marinéni házi praktikáit alkalmazza bevált és biztonságos orvosi kezelés helyett.
2017. febr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szia.hát ugyan ez volt velem nyáron. elmúl a fájdalom de ujbol kezdődött.megprobáltam kivágni de véletlenül meglököt barátnőm és belevágtam a húsomba.gondoltam nem lesz semmi baj. aztán 1 hét múlva gennyeedett és vad hús nőtt oda -> go sebészet.megoperálták á mág most is olyan csúnya és hányingert keltő hogy az kész. megmondta a sebész hogy jobban jártam volna ha elmentem volna akkor amikor fájt és ők megcinálták volna
2017. febr. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!