Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Miért fáj már több honapja?

Miért fáj már több honapja?

Figyelt kérdés
Oktoberbe ráestem nagyon durván a könyökömre a könyökömtöl lefelé az egész csont be volt dagadva és lilulva mivel tudtam mozgatni nem mentem dokihoz de azota is ha könyökölök mindig fáj csip és égető fájdalmat érzek mitöl lehet? Miért fáj már több honapja?

2017. febr. 21. 01:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagy eséllyel eltört, de minimum megrepedt valami, és rosszul forrt össze... jobb lenne orvoshoz menned minél hamarabb, ahogy csillapodik a megfázás szezon.
2017. febr. 21. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megfázás szezon? Nem értem mi köze hozzá. De tudtam mozgatni a könyököm ugy hogy nem gondolom hogy el lett volna törve. Csak nyomásra fáj.
2017. febr. 21. 15:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Köze nincs hozzá, de ha már ennyit halogattad az orvost legalább ne akkor menj már oda amikor minden második ember rád tud prüszkölni valamit.
2017. febr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! És ha meg van repedve a csont nem kellene állandoan fájni vagy ha el lenne törve? Csak nyomásra fáj. Ha meg van repedve vagy el van törve mit fognak vele csinálni?
2017. febr. 21. 18:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Ennyi idő után.
2017. febr. 21. 18:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem csinálnak vele. Nem véletlenül kell begipszelni a legkisebb töréseket is. Ha priméren nincs ellátva megfelelően akkor utólag már sok esetben semmit nem lehet csinálni, csak marad az életre szóló fájdalom. Öreg korodra még rosszabb lesz.
2017. febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért nem fáj állandóan, mert ennyi hónap után "begyógyult", viszont ezt sajnos nem tudom pontosan megmondani, mert nem vagyok orvos.


Viszont azt tudom, hogy az előzőnek sajnos igaza van. Egy ínszalag sérülést is gyakran begipszelnek, ugyanis ilyenkor fontos a rögzítés, pláne egy csont esetében, ugyanis utólagosan már nem sokat tudnak csinálni. Apropó ínszalag. Az is lehetséges, hogy az ínszalagod sérült, és nem a csontod, ugyanis majdhogynem ugyan azokat a tüneteket tudja produkálni, mint egy csonttörés. A bátyámnak pl. szakszerűen gipszel látták el az ínszalag sérülését, és nincs is a lábával semmi baj, viszont az erős időjárás változásokat megérzi, tehát számíts rá, hogy a kezed érzékenysége nem fog teljesen eltűnni.


Tehát lényeg a lényeg, a csont és az inak érzékeny részek, és mindenképp érdemes megmutatnod egy orvosnak, ugyanis legalább egyrészt megtudod, hogy mi is sérült pontosan, valamint [bár nincs rá sok esély] talán kezdeni is tudnak vele valamit.

2017. febr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!