Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Félek a gipszeléstől, milyen...

Félek a gipszeléstől, milyen lesz?

Figyelt kérdés
Achilles-ín gyulladásom van, sajnos semmi más nem használt, ezért holnap valószínűleg be fogják gipszelni a lábamat pár hétre. Még sohasem volt gipszem, ezért eléggé félek tőle. Pontosan mi fog történni, nagyon kellemetlen a gipsz? Nehéz lesz megszokni? Hogy fognak telni a heteim begipszelt lábbal?

2017. febr. 23. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ne engedd, tapasztalatból mondom. Merevítőt vegyél.

Sajnos nem tájékoztattak róla, hogy van ilyen opció is, kérd, hogy írják fel neked receptre, akkor olcsóbb.

Gyógyászati segédeszköz boltban kérdezd meg, és ha máshogy nem megy, magánklinikára menj, ott már nem gipszelnek!

2017. febr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a lábad melyik szakaszát kellene gipszelni?
2017. febr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Ha jól értettem vagy gondolom térd alattig kéne rögzíteni, hogy az Achillesem nyugalomban legyen.
2017. febr. 23. 19:34
 4/11 anonim ***** válasza:
És a lábfejedtől?
2017. febr. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen.
2017. febr. 23. 20:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Na ez az. Akkor a bokádra nem terhelődik rá a súly hetekig. Az az izület károsodik emiatt, soha az életben nem lesz olyan, mint volt. Én 4 hónapig jártam utána gyógytornára, hogy egyáltalán menni tudjak. A gipszelt vádlim fele akkora most is, mint a másik, pedig majdnem 20 éve volt ez már.
2017. febr. 24. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nem gondolnám, hogy ennyire tragikus az eset. Elég szélsőséges történet az előttem íróé. 20 év után fele akkora - ne már. Szóval gipszelés semmi extra sőt nem is rossz. Nem kell viszolyogni. Vedd úgy, hogy szobrot készítenek a lábadról. Ezért puha harisnyával és vattával áttekerik. Majd jön a gipsz. Először körbetekerik, aztán egy négyrétegűvel merevítik majd ezt áttekerik, hogy fix legyen. Ezután a lábfej részt megerősítik még egy négyrétegűvel, felrakják a sarkat, újra áttekerik. Így biztosan áll a sarok is. Simítják, kiigazítják és kész. Először meleg majd folyamatosan kihűl végül nedves érzés.

Ez a gipsz kötése és víztartalma miatt van. Ez max egy nap alatt kiszárad és már meg is lehet indulni sétálni.

De ez már egy más történet.

Azért, ha már kérdezted, írd meg , hogy milyen volt?

2017. febr. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes beszámolót, kb. velem is ez történt és tényleg nem volt olyan rossz a gipszelés, ahogy én előtte féltem ettől. 15 perc lehetett az egész. Most olyan, mintha egy nagy, nehéz csizma lenne a lábamon, ami elöl ki van vágva az orránál :)

Most próbálok először menni rajta, mert azt mondták, 1 napig nem állhatok rá. Hát ez kicsit fura még, nem tudom, hogy fogom megszokni.

2017. febr. 25. 13:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem rossz az, az előnyödet szolgálja. Majd mikor leszedik, egy kicsit össze lesz zuhanva a vádlit, mert nem fogod használni igazából addig. De hamar helyre áll kis tornával :D
2017. febr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hány hetre gipszeltek be? Nekem ma teszik gipszbe ugyanezen okból mindkét lábamat. Bent kell maradnom két hetet ráadásul a kórházban.
2019. jún. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!