Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kezdeti köldöksérvem van...

Kezdeti köldöksérvem van (sérvkapu), amit nem tudom, hogy most műttessek, vagy később is ráér esetleg?

Figyelt kérdés

Egy hónapja állapították meg (szabad szemmel alig látni) és egy hét múlva lenne időpontom. A probléma az, hogy munkahelyemen úgy alakult, nem igazán tudok elszakadni még egy hétre sem, illetve sajnálnám feladni a heti 3 edzést 6 hétig (ennyi a műtét utáni felépülés). Mindenképpen megcsináltatnám, de a közelgő jóidő, nyár, stb. miatt nem tudom tolható-e télre?

Aki volt már hasonló helyzetben, szívesen venném a válaszát.

Köszi szépen!



2017. márc. 28. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Addig halogatod ameddig csak akarod, de célszerű mihamarabb túlesni rajta. Idővel ez csak nőni fog, amivel a kizáródás esélye is növekszik, illetve különféle problémák is felmerülnek. (pl. fájdalom stb)

Én azt mondanám, hogy ha figyelsz rá, nem emelgetsz nehezeket (nehogy tovább szakadjon), akkor várhatsz vele télig..nem fog történni semmi. Anyum 10 évig halogatta, persze a kezdetben szinte láthatatlanból, az évek múlásával kb csecsemőfejnyi nagyságú sérv lett...amihez már sérvháló beültetése is kellett....nem beszélve a sok görcsölésről amiben része volt a műtétig vezető úton.

2017. márc. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az igazság az, hogy nagyokat nem emelek, nem súlyzós edzéseket végzek. Szabadtéri kondizás megy, de az elég intenzíven (saját testsúly). Nem tudom, ez mennyire veszélyes, ha mondjuk 8-10 hónapig várnék még. Fájdalmat, nagyon durva nagyobbodást és kizáródást természetesen alapból elkerülném.
2017. márc. 28. 17:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hány éves vagy, és hogyan állapították meg?
2017. márc. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
42/F. Üzemorvosi vizsgálaton derült ki, amikor nyomkodta a dokinő a hasamat mindenfele. Akkor szúrta ki. Mondta, hogy ha csak labdajátékokat űzök (kosarazom), akkor simán hagyhatom így. Viszont erősítek is, így pedig már más a leányzó fekvése...
2017. márc. 31. 01:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Megműttetted végül a köldöksérvedet?
2020. máj. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, megműttettem. Szerencsére nem tojtam össze magamat és nekifutottam a kiírt időpontban. Sima-liba volt, 4 hét után már edzegettem. :)

Azóta már túl vagyok egy térdműtéten is, ami 2020 januárjában volt.

2021. nov. 3. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!