Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kiugrott a vallam 2 hete...

Kiugrott a vallam 2 hete rossz vetodeskor a kapuban. Pattog a karom, ha meggyogyul is fog?

Figyelt kérdés
Szoval mar nem erzem hogy faj a a vallam es a karom annyira, de azert meg neha bele jon a fajas 5 percre kb. De pattog es szur , ha egy nagyon kicsit megmozditom veletlenul akkor nem a vallamnal hanem a honaljamnal wz alkaromon belul mindig pattan egyet es nagyon rossz erzes.. mi lehet ez?

#gyógyulás #pattog #vetodes #kapuban
2017. márc. 29. 06:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden ilyen "kigrás",ficam azzal jár,hogy megnyúlnak az izületi szalagok és ettől az adott izület nagyobb mozgásra képes,mint normálisan és mozgáskor egy kicsit elhagyja az izületi vápát és ettől érzed a "pattanást". Hetekig tart mire a szalagok rendesen "visszaállnak". Ezért szokták ficam esetén rögzíteni az izületet. 2 héttel a baleset után még óvatosan (minél kevésbé) szabad mozgatni az izületet,mert a túlzott mozgatás miatt a szalagok nem "rövidülnek vissza" és akár örökre így is maradhat.
2017. márc. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ahh ertem..mar ket hete tortent, akkor nagyon fajt de mar ez elmult. Az orvos mondta hogy vegyek kar rogzitot mindenkeppen es ket hetig ki ne vegyem belole. De ugye esténként ha elzsibbad , muszaj vagyok kicsit kinyujtani, es neha megmozdul azert minimalisan , volt ra alkalom mikor fekves kozben egyszer ketszer meghuztam de azota vigyazok ra .... ha ugye szamitogepezek, az asztalra leteszem ovatosan az alkarom , az nem problema?
2017. márc. 29. 08:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. Arra figyel j oda,hogy ne nagyon mozduljon ki semerre,hogy ne húzza a szalagokat.
2017. márc. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen neked!:)) meg nyugodtam:D
2017. márc. 29. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!