Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan lehet járógipszben...

Hogyan lehet járógipszben rendesen közlekedni?

Figyelt kérdés
A héten kaptam járógipszet (hagyományost). Az orvos, ill. a gipszelő azt mondta, ebben már fogok tudni mindenhova közlekedni, bemehetek egyetemre stb. Én ezt meg is fogadtam, és próbáltam vele kimenni a vasútállomásra, de az amúgy (egészségesen) kb. 10 perces út felénél teljesen kikészültem, s ha nem tudok telefonos segítséget kérni, hogy vegyenek fel kocsival, és vigyenek inkább haza, nem tudom mi lett volna. A durva, hogy nem is a sérült lábammal volt gond, hanem az ép lábam készült ki teljesen. Lehet ezzel vajon valamit tenni? Még hetekig rajta lesz, csomó dolgom lenne, nem fér bele, hogy járógipsszel itthon tespedjek...

2017. ápr. 3. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Gipsz gipsz gondolom, nem gipszhelyettesítő műanyag. A gipsz sajnos nehéz, megszokja idővel a lábad. Próbálj meg botot használni segítségként.
2017. ápr. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A könnyített gipsz valóban jobb lett volna, de az orvos nem tájékoztatott arról, hogy van erre lehetőség, én meg csak utána néztem utána. Kifizettem volna a költségeket, mert nekem úgy tűnik, megéri, de szóba sem került...
2017. ápr. 3. 00:20
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A könnyített gipsz nem éri ám meg! Arra sarkat sem tesznek, vagy veszel alá egy nagyon bénán kinéző szandálszerűséget vagy mankózol vele.


Amúgy meg fokozatosan kell megszokni a járógipszet. Én 1 nap után állhattam rá, és először csak a lakásban gyakoroltam a járást benne. Aztán jött a lépcső (ahhoz is kell némi gyakorlás), majd lementem a ház elé. Aztán elmentem benne a közeli boltba. Utána már ment is normálisan a járkálás a járógipsszel, egész napos budapesti útra is el tudtam vele menni vonattal. Szóval csak fokozatosan és fog az menni szépen! Jobbulást!

2017. ápr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne félj, nekem sem megy igazán. Fel is adtam, a lakáson belül elbicegek vele, meg lemegyek néha a pár percre lévő boltba meg postára, de annyi. Negyedóra után teljesen kifulladok. Úgy érzem, mintha beton húzná a lábamat, olyan nehéz ez a gipsz. Meg magasabb is sokkal a gipszelt lábam, szóval csak nagyon bénán tudok járni vele, már mindenütt állandó izomlázam van, mindkét lábamon.
2017. ápr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!