Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi vesz rá valakit, hogy...

Mi vesz rá valakit, hogy Orvos, sebész, pláne felcser (katonai sebész) legyen?

Figyelt kérdés
Szó sincs róla, hogy kétkednék az emberek döntésében, sőt, én HIHETETLENÜL TISZTELEM az olyan bátor embereket, akik ilyen szakma mellett döntenek, pont amiatt, mert én ettől a lehető legtávolabb állok. Én még egy sebtapaszt is félek felrakni magamra, félek hogy ferdén rakom fel vagy ilyenek, miközben egy sebészorvosnak milliárdszor komplikáltabb, és fajsúlyosabb problémákat kell megoldania minden nap. Hogy van erre lelki erejük? Hogy lehet, hogy valaki tudatosan sebész orvos lesz? Hogy tud ekkora felelősséggel megbírkózi? Nem hiszem, hogy valaki a pénz miatt lesz mondjuk katonai felcser, ez mögött valami magasabb szintű elhivatottsági okok kell hogy álljanak, amit én talán sosem fogok megérteni. Mindenesetre örülök, hogy vannak ilyen emberek, csak szeretném megtudni, hogy miként lettek ők ilyenek?

2017. ápr. 15. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Valakinek ez okoz örömöt.

Én pedig azt nem fogom sosem megérteni, hogy miért másznak fel "elhivatott" emberek mindenféle felhőkarcolók tetejére stb...

Mások vagyunk:)

2017. ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem akik felőkarcolók meg tv tornyok tetejére mászkálnak, mind kicsit olyan emberek, akiknek némiképp "midegy" már, hogy meghalnak e. Nem élvezik az életet adrenalin nélkül, úgyhogy feleslegesen kockáztatnak. Talán mély és elfolytott depresszió is meghúzódik a dolog mögött. Csak nyerhetnek vele, mert ha meghalnak, akkor ez van (gondolják ők), ha viszont (és ez a valószínűbb) túlélik, akkor kegyetlen "menőek" lesznek a prodikció után.
2017. ápr. 15. 22:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy mindegy lenne nekik.

De tudod, van ez az úgynevezett "álom". Valaki gyerekkorában énekes, sztár akar lenni, valaki meg orvos.

Én is sebész akartam volna lenni egy ideig, mert engem felelel pl. egy boncolás is. Vagy egy műtét. Valaki meg elhányná magát.

2017. ápr. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sebészet-traumatológián dolgozom. Baromi izgalmas és érdekes, azért csinálják.

A lelki részén meg úgy lehet túljutni, hogy ez az orvoslásnak egy olyan ága, ahol valóban a te kezed munkája okozza a gyógyulást, nem mindenféle gyógyszerek meg a beteg saját immunrendszere. Te vagy az aki konkrétan megmented az életét. Ez rohadt jó dolog.

2017. ápr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Elhivatottság.


Miért lesz valaki tanár a tiszteletlen, nehezen kezelhetőgyerekek, és az alacsony fizetés ellenére?

Miért vállalja valaki az életét kockártatva, hogy kihozza a gázpalackot az égő házból?

Vagy hogy megpróbálja megmenteni a motorbalesetet szenvedett gerinctörött tini életét?


Elhivatottság.

Ők az igazi hősök.


Respect minden ápolónak, orvosnak, tanárnak, tűzoltónak, hivatásosnak és önkéntesnek.

Köszönjük, hogy az időtöket, energiátokat, pénzeteket, életeteket erre áldozva felkészülten és elhivatottan dolgoztok nap mint nap!

2017. ápr. 17. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Apám, ő vesz rá.
2017. ápr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!