Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Járás járógipsszel? Sérülés...

Járás járógipsszel? Sérülés komolysága, egyéb kérdések.

Figyelt kérdés

Sportbaleset után részleges bokaszalag szakadást és boka repedést szenvedtem el. 1 hét fekvőgipszet, majd 5 hét járógipszet írt ki az orvos. Már a 3. hét elején járok, könnyített térdig érő gipszet kaptam sarokkal. Kérdéseim a következők lennének:

1. Picit sokallom a 6 hetet, tényleg ilyen hosszú az igényelt felépülési idő? Az orvos épphogy csak ránézett a lábamra, úgy tűnt mintha csak a szokásos procedúrát adta volna ki. (Csak a rossz tapasztalatok miatt kérdezem)

2. Mi szükség volt a térdig érő gipszre? Több ismerősöm hasonló eset után, részleges szalagszakadás miatt, nem ilyen gipszet kapott, hanem a kisebbet, ráadásul sarok nélkül. Ezek szerint nekem jobban szakadtak a szalagok vagy a repedés miatt szükséges ez?

3. Ha már járógipsz, mégiscsak 5 hét. Eléggé örökmozgó vagyok, de azt nem sikerült megfejtenem hogy lehet ebben normálisan járni.Sőt a sarok borzasztóan zavaró tud lenni. Egy idő múlva képes leszek benne normálisan, kevésbé darabosan sétálni? Mert most egy egyébként egy 3 perces gyalogút majdnem 10 percbe telik és ritka esetlennek érzem a mozgásom a gipsz miatt. Szívesen meghallgatok tapasztalatokat, tanácsokat.

Előre köszönöm válaszaitokat!



2017. máj. 31. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, nekem bokagpipszem volt három hétig. Nem tudom, engem is raktak már gipszbe szalaghúzódás miatt három hétre én megszoktam, elmentünk vásárolni is :DD egy idő után megszokja az ember..a sarokrésze kicsit fura az elején magasnak tűnhet. Amúgy bármi problémád van azt mondták nyugodtan menjek vissza. Lehet kapni könnyített gipszet ami tkp.műanyag de az kb. 8.000 huf..! Jobbulást!
2017. máj. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen:) Remélem idővel én is megszokom a járógipszet:D Egyébként én is ezt a kék könnyített műanyag gipszet választottam, került is 15ezer forintba. Próbálkozom azért minél több helyre eljárni, a sérüléstől még nem állhat meg az élet:)
2017. máj. 31. 18:46
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem sima járógipsz volt sarokkal 3 hétig, szintén részleges bokaszalag szakadás miatt.


Első nap nekem is igen fura volt, hogy pár centivel magasabb a gipszes lábam, meg ugye bokában nem mozog, egyszóval ki kellett tanulnom vele a járást. De aztán nemt már. Boltba simán elmentem vele, buszra is felszálltam, egyszóval meg tudtam szokni.

2017. máj. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!