Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Beszakadt a dobhártyám, mit...

Beszakadt a dobhártyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sokat piszkáltam,mélyen belenyomtan a tisztítót,és vérzik.Nem fáj nagyon,hallok rá,lehet baj?Van apámnak fülcsepp,ami állítólag hat,begyógyulhat attól a dobhártya,és nem fog sérülni a hallásom?

2017. jún. 9. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érzékelned kell egy minimális hallásvesztést ha kiszakadt/megrepedt. Ha fáj akkor az normális tünet a dobhártya szakadás után, el fog múlni.

Pár hét alatt begyógyulhat magától.

Addig is menj el orvoshoz vele, hátha tud jobbat mondani.

Egyébként nem kell mélyre tolni a fültisztítót egyáltalán. A fül tisztítja saját magát belülről.

2017. jún. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szenes43 ***** válasza:
Víztől óvd azért mert ha bejut a víz akkor begyullad.Nem kell piszkálgatni,fürdéskor szappannal megmosod és kész. Játssz inkább a himbilimbiddel és ne a füledben turkálj.
2017. jún. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De ugye ha még is vesztettem egy kis hallást,az vissza jön nem?
2017. jún. 10. 10:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Vissza jön a hallás, kivéve, ha fertőzés alakul ki a dobüregben, esetleg még tovább is, vagy ha hegesen gyógyul a dobhártyád...

Én biztos nem csepegtetnék akármit a fülembe, nem mindegy, hogy antibiotikum, fájdalomcsillapító vagy milyen hatóanyag van benne.

Hétfőn menj fül-orr-gégszhez, ott meg tudják mondani, mekkora sérülést okoztál, és lehet-e várni a spontán gyógyulásra, vagy valami kezelésre van szükséged.

2017. jún. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!