Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Csúnya vízhólyag van a lábújja...

Csúnya vízhólyag van a lábújjamon. Tetran kenőcs van itthon. Kenhetek rá?

Figyelt kérdés

2017. jún. 18. 06:59
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Vattakorongot vagy fültisztító pálcikát almaecetbe mártani, és azzal törölgetni, tupfolni a vízhólyagot és a környező bőrfelületet. Az almaecet antibakteriális hatású.

Bekenni cink-oxidos popsikrémmel, ami gyulladáscsökkentő és leszárítja a vízhólyagot, bár oda kell figyelni, ne kenjünk mindent össze vele.

Bekenni aloe vera géllel, ami nemcsak gyulladáscsökkentő, tehát enyhíti a bőrpírt, hanem hidratáló is, attól pedig gyorsabban felfakad a hólyag.

Bekenni szárító hatású fogkrémmel.

Keverjünk egy kiskanál zúzott hagymához egy fél kiskanál almaecetet, és ezzel kenjük be a fájó, gyulladt bőrt. Fertőtlenít, és gyorsítja a vízhólyag leszáradását.

Ricinusolajjal bekenni a vízhólyagot. Leszárítja a hólyagot.

Éjszakára vazelinnel vagy más petróleum-alapú krémmel bekenni a vízhólyagot.

2017. jún. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fogsz egy tűt, fűzöl bele varró cérnát, áthúzod a hólyagon a tűvel a cérnát, úgy, hogy a bőröd ne sértsd meg, és a cérnát benne hagyod: pár óra alatt kivezeti a hólyagodból a vizet, és leszárad.
2017. jún. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Édes istenem, ezek a válaszok...Kérdező, ha a vízhólyagban a folyadék tiszta, vízszerű, áttetsző, nincs körülötte duzzanat, pirosság, tehát nincs fertőzésre, gyulladásra utaló jel, teljesen fölösleges rá az antibiotikumos Tetran kenőcs. Ha nagyon feszít, töröld át a felületét bőrfertőtlenítővel (Betadin oldattal pl.), és óvatosan csippents bele szintén fertőtlenített hegyes ollóval, vagy vastagabb tűvel. Úgy, hogy közel legyen a hólyag alapjához, de véletlenül se szúrj/vágj bele az ép bőrbe, vagy a hólyag alapjába. Tegyél rá gézlapot, és finoman nyomd ki belőle a folyadékot, utána a vágást/szúrást fedd le pl. gyorstapasszal.
2017. jún. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sok hülyeség helyett a tetran jobb megoldás, ha nem akkora, mint egy ház, ne piszkáld tűvel!


Tegyél rá egy darab vattát, hogy ne dörgölődjön, sétàlj el a patikáig és vegyél egy doboz vízhólyagtapaszt

2017. jún. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A Rossmannban kapható direkt vízhólyag tapasz, fájdalomcsillapitó is van benne. Én ezt szoktam használni, 5db kb.500 Ft
2017. jún. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hagyd úgy. Nekem a sok edzéstől és munkától van a tenyeremen. Én általában letépegetem, nem nagy ügy. Minden héten van vagy 3-4 db egy kezemen.
2017. jún. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!