Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Akinek volt már térdműtétje...

Akinek volt már térdműtétje le tudná írni a tapasztalatait?

Figyelt kérdés

Szerdán fognak műteni, a felépüléssel kapcsolatos dolgokról még nem tájékoztattak, csak hogy 3 hónap a gyógyulási idő, gyógytornára kell járni és az elején rögzítve lesz a térdem.

Akinek már műtötték a térdét, el tudná mondani a tapasztalatait? Hogy mennyi ideig volt erős fájdalom, meddig mankózott, hogy utána mennyire volt nehéz a járás, fürdés, öltözködés, úgymond a mindennapi dolgok végzése.

És még egy dolog. Az teljesen esélytelen, hogy augusztus végén vonattal Pestre menjek egy hétre? Minden évben hagyomány nálunk és nem szívesen mondanék le róla.

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. júl. 3. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Térdműtét azért tág fogalom. Pontosan mit műtenek, és miért? :)


Nekem térd alatt közvetlenül szilánkos törésem volt, amit kétszer műtöttek. Második műtét márciusban volt, de még mai napig mankózok. Igaz, már 1 mankóval is tudok nagyjából boldogulni.


De egyrészt a felépülés ideje sokmindentől függ, másrészt nekem tényleg komplikált törésem, és műtétem volt. Szóval erre így nehéz válaszolni.

2017. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia, engem 3 hónapja műtöttek, túl vagyok az utolsó kontrollon is. A műtét után eléggé fájt a térdem, de elviselhető volt, inkább az alvással volt gondom, nekem volt fekvőgipszem is, utána kezdődött a rehab és kezdhettem mankózni. Fürdeni rossz volt addig, amíg ki nem vették a varratokat, onnantól érheti víz a sebet. Öltözködés nem nehéz, csak figyelj hogy ne erőltesd a térded, kérj meg valakit hogy segítsen. Ha úgy érzed, hogy alkalmas vagy arra, hogy elutazz, akkor tedd.. De kérdezz meg egy szakembert erről, esetleg valahonnan szerezz be egy tolókocsit (Lehet hogy rossz érzés abban ülni, de el kell fogadni arra az időre)

Remélem segítettem, szia!

2017. júl. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszokat!
2017. júl. 3. 15:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült a műtét? Megoszthatnád a tapasztalataidat, a felépülés ütemét és azt is megírhatnád, hogy milyen műtét volt ez.
2019. ápr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!