Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyi a valószínűsége?

Mennyi a valószínűsége?

Figyelt kérdés
Mennyi a valószínűsége a világban annak, hogy valaki 15 évesen bekerülve egy nagyon rossz középiskolai osztályba,1 évi folyamatos lelki terrortól, bántalmazástól, tanári segítség tudatos elhagyásával, szóval csupán 1 évnyi zaklatott diákélet alatt skizofréniát/részleges tudathasadást szenvedjen el, hozzátéve 67%-os munkaképességcsökkenés, pszichiátriai károsodás, középsúlyos szorongás is társsuljon mindehhez. Egyik ismerősömmel ez történt, itt Magyarországon. De engem az érdekelne, hogy ennek mennyi a valószínűsége világszinten, mert kerestem hasonlót, de tudomásom szerint ez igen ritka "baleset" egy iskolán belül?

2017. júl. 26. 20:21
 1/3 anonim válasza:
Ez egy elég extrém esetnek hangzik, szerintem nagyon kicsi, csoda hogy egyáltalán előfordult. 15 éves mr nem nagyon fiatal, egy év az igen kevés, itt valami durva kellett hogy történjen.
2017. júl. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Skizofrénia, és tudathasadás nem alakul csak úgy ki magától. Ez legtöbbször genetikai hajlam. Maximum, ha amúgy is hajlamos a sikozréniára, akkor valóban egy-egy trauma, vagy folyamatos stressz előhozhatja pár évvel korábban. De önmagában ezek nem felellősek a kialakulásáért.


Viszont szorongást, depressziót, idegösszeomlást, öngyilkossági hajlamot, és hasonló pszichológiai betegségeket simán okozhatott az az 1 éves zaklatás.

2017. júl. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De én még azt is el tudom képzelni, hogy az iskolába már voltak előjelei a mentális problémának, és azért érte a terror, amitől csak fokozódott a baja. A kortárs csoportok nagyon durvák tudnak lenni azzal aki kicsit is kilóg a sorból. Én is folyamatos bántásnak voltam kitéve iskolás éveimben. Később kerültem orvoshoz, de utólag visszagondolva màr látom, hogy gyerekkoromba is voltak beteges dolgaim, és úgy érzem azért bánthattak.
2017. júl. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!