Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 1 hete nem javul semmit a...

1 hete nem javul semmit a sebem? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Múlt héten pénteken a görkorim széle lehorzsolta/felsértette a lábszáramat lett egy kb.1-2 cmes seb rajta.Amin sárgás színű genny van rajta,a szélén(tetején) már elkezdett bevarrasodni napok óta,de máshol nem, körülötte kipirosodott! Elfertőződött? Amikor hazaértem bekentem Sudocremmel majd 2 napig Neogranormonnal kentem.Majd két napja elmentem a háziorvosomhoz, szerinte csak egy kis horzsolás, semmiség.Azt mondta,piros fertőtlenítővel kenjem,meg antibiotikumos krémmel.

Ez se segít! Várjak még , hátha javul? Kórházba is elmenjek?

Ott mit csinálnak vele?

Ugye emiatt nem kapok Tetanusz oltást(piros csík nincs)/ugye nem varrják össze? Bocsi ,csak nagyon megvagyok már ijedve

Köszönöm 16L



2017. júl. 28. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Először tisztítsd le a sebet alaposan. Tiszta vízzel pl. Utána szerezz Kék Lukács krémet és használd.
2017. júl. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. júl. 28. 23:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a háziorvos azt mondta, hogy semmiség, akkor tedd azt amit mond, fertőtlenítsd le jóddal és kend be antibiotikumos krémmel, Tetran krémet kapsz recept nélkül. Persze ha rosszabbodik, duzzad és pirosodik a seb körül, akkor menj el sebészetre.
2017. júl. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. júl. 29. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!