Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mihez kezdjek a gennyes...

Mihez kezdjek a gennyes sebeimmel?

Figyelt kérdés
Szombaton elestem biciklivel, a lábamon, a karonon meg a tenyeremen lett felnyúzva a bőr.Mindegyik begennyezett, a tenyerem nagyjából már magától beszáradt, de a másik kettőt próbálgattam hogy csak betadin (az úgy lefolyt), aztán beragasztottam ragtapasszal, ami szintén leázott, végül bekötöttem kötszerrel, amit a régi elsősegélyes dobozban találtam, de így meg beleragadt a sebbe.Betadint azt mindig raktam rá, most reggel megpróbáltam azt, hogy akkor rakok rá csak ragtapaszt, de az is ugye beleragadt a gennybe. Arra gondoltam, hogy hintőport rakok rá, de anyukám szerint attól csak rosszabb lesz.Mit rakjak rá, hogy végre beszáradjon?Hagyjam szabad levegőn?Vagy úgy elfertőződik?

2017. júl. 31. 23:45
 1/9 A kérdező kommentje:
A héten lehet hogy megyünk Balatonra. Ha addig nem szárad be valamennyire, inkább ne fürödjek?
2017. júl. 31. 23:48
 2/9 anonim ***** válasza:
Sebhintőpor (Reseptyl Urea) beszárítja, de ha elfertőződött a seb, akkor jobb lenne ha sebészetre mennél.
2017. aug. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!Kipróbálom.
2017. aug. 1. 08:18
 4/9 anonim ***** válasza:
a sebhintőpor valóban jó, mert beszárítja a sebet. betadine-ből pedig van kenőcs, ami szerintem sokkal jobb, mint az oldat.
2017. aug. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem kenőcs van itthon, szóval akkor pont jó:)
2017. aug. 1. 10:22
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha bekenem és utána beszórom, az úgy jó? Azt már ne ragasszam le, ugye?
2017. aug. 1. 10:23
 7/9 A kérdező kommentje:
Anyukámat elküldtem a gyógyszertárba, de azt mondták neki, hogy a por nem jó hozzá, bar nem értem, miért, de mindegy. Vett nekem rá normális, nagy tapaszt meg adtak körömvirágkrémet, hogyha beszárad, azzal kenjem.Pedig pont az lenne a lényeg, hogy be kéne szárítani..
2017. aug. 1. 11:47
 8/9 A kérdező kommentje:
Na mindegy, vízbe má tudok vele menni, mert van hozzá vízálló tapasz:D
2017. aug. 1. 11:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Tetran por a legjobb. Kellemes illatú és szárítja a sebet. 4-5 alkalom és utána már rózsaszín lesz alatta a bőr.
2017. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!