Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Normális, hogy úgy érzem,...

Normális, hogy úgy érzem, szétesik a lábam?

Figyelt kérdés
Külboka törésem volt, amit csak gipszelni kellett. Két hétig volt rajt fekvőgipsz, és 4hétig járó. A 4hét járógipszben nem engedte meg az orvos, hogy járjak, csak annyit, hogy állni tudjak. A gipszlevétel után csak a csontom és a bőrpm maradt a vádlimon. A gipszem műanyag gipsz volt, elég rendesen összeszorította a lábfejem, az inak mozgása borzasztó módon beszűkült. Ez a negyedik napom gipsz nélkül, ahogy levették róla a gipszet, folyamatosan masszírozom, tornáztatom, és mankóval próbálkozok járni. A tornáztatás az már jól megy, de a járástól úgy érzem, nagyon messze vagyok. Mindig bemelegítek előtte, tornáztatom a bokám és a lábfejem, megmasszírozom, és bemelegítés után próbálok járni. Nagyon aprókat próbálok csak lépni, de még így is olyan érzés, mintha ki akarna bicsaklani alólam a lábam. Nemis nagyon merek menni, csak épphogy. A súlyom felét biztosan elbírja fájdalom nélkül, mert állni rendesen tudok rajt, sőt lábujjhegyenállást is tudok csinálni, ha kellően be van melegítve. Mégis olyan érzés, mintha valami gödörbe lépnék. A csontosodás a röngten szerint megindult, a bokámnak kezd bokaformája lenni, csak kicsit dagadt. Ha nyomkodom, akkor sem fáj. Az orvos mondta, hogy mostantól terheljem fokozatosan. Holnaptól járok gyógytornára, de félek, hogy kinevetnek, amiért szinte nemis merek járni.
2017. aug. 13. 13:55
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáteszem, annyira gyenge a lábam, hogy nemis érzem, mikor melyik izom feszül, csak jó hosszas erőltetés után... :(
2017. aug. 13. 13:56
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem egy komplikált szilánkos ízületi felső lábszár csont törésem volt, szárkapocscsont töréssel egybekötve.

1 hónap alatt két műtétem volt, és semmilyen mértékben nem mozgathattam a lábam. Majd utána még 1 hónap otthon fekvés, és pihenés következett. Csak utána kezdhettem meg a gyógytornát.


Hihetetlen, hogy mennyire el tud fogyni az izomzat, és mennyire le tudnak gyengülni az inak/ízületek.

Úgy képzeld el, hogy a majdnem 2 hónap fekvés után, amikor az ölembe vettem a laptopot, lecsúszott bal oldalra, mert annyira eltűnt az izmom a bal lábamból, hogy 2szer olyan vékony lett mint a jobb..


Februárban történt a baleset, és még most sem tudok normálisan járni, csak 1 mankóval...


Szóval hja, ez sajnos normális. Nagyon le tudnak gyengülni az ember végtagjai, ha egy ideig nincsenek használva. S sajnos, csak hosszú és néha fájdalmas gyógytornával lehet újra formába hozni.


Nekem is ha a teljes súlyomat ráterhelem a sérült lábamra, olyan érzés, hogy mindjárt összecsuklok. Mintha gödörbe lépnék, és összecsuklanék. Hiába tornászok minden nap. :D

2017. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!