Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Újraélesztésnél orron vagy...

Újraélesztésnél orron vagy szájon át történik a lélegeztetés?

Figyelt kérdés
Egészségügyi tanfolyamon azt tanították orron keresztül, viszont újraélesztős videókon szájon keresztült mondanak. Melyik a helyes, elfogadott?

2017. szept. 5. 15:31
 1/6 anonim válasza:
Pár hete végeztem el tanfolyamot, ott az oktató szájon át mutatta. Szóval szerintem így a helyes.
2017. szept. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nagy a baj, szájon át.
2017. szept. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

tulajdonképpen teljesen mindegy. az orrüreg a légutak része, tehát az volna a természetes útja. a szájüreg az emésztőrendszer része, esetleg rossz esetben hányadékkal is tele lehet... így jobb az orr.

de ha szabad a szájüreg, pont ugyanolyan jó.

2017. szept. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-as én is ugyanerre gondoltam.
2017. szept. 6. 18:13
 5/6 anonim ***** válasza:

A helyes válasz: mindkettőn lehetséges. Esete válogatja.


Orron át (becsukott szájjal):

-csecsemő-gyerek (ameddig a száj a szájhoz tapadás nem elég pontos, egyenlő)

-Felnőttnél szájsérülés esetén

-Felnőttnél szájon át történő mérgezés esetén (pl cián, klór stb)... hogy ne válj te is áldozattá.


Amikor lehet, felnőttnél szájon át történik, mivel egyszerre több levegő "megy be"...

2017. szept. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy.

Ha orron át csinálod, akkor fel kell nyomni az állkapcsot - mellesleg most már nem is szükséges, sokkal fontosabb a keringés fenntartása.

2017. szept. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!