Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltört a csuklóm vagy sem?

Eltört a csuklóm vagy sem?

Figyelt kérdés

Hali! Az van hogy ma fociztunk tesi órán, és az egyik gyerek megrúgta eröböl neki ment a kezemnek és hátra tört magyarán mondva...

Eléggé fájt kb 10mp-ig aztán engedtem rá hideg vizet... Abbamaradt és 1-2 óra múlva tartós fájdalom tartott(tart)

Egészen 9-10 óra fele történt és azért még mindig fáj... Nem tudom mi lehet... Tudom mozgatni olalt van talán egy kicsit megdagadva de mégis az egész csuklóm fáj, mozgatásra zsibergett néha... Ugye semmi komoly?

Nem hiszem amúgy h tört volna mert tudom mozgatni oldalt fáj inkább...

Köszönöm minden egyes válaszolonak a segítségét előre is


2017. okt. 19. 16:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Biztató, hogy tudod mozgatni, de törésgyanúnál szerintem egyértelműen meg kell röntgeneztetni az ember porcikáját, hogy tudja, mi van. Az is lehet, hogy repedt vagy valami.

Ha ezt nem akarod (nekem is orvosfóbiám van), várhatsz még egy picit, de ha továbbra is távol áll a normálistól, akkor azért menj el orvoshoz valamikor. Törésnél egyébként határozottan tud rontani, ha vár az ember s mozgatja, elmozdul, műteni kell, ilyenek.

Annyira változatos a fájás és gondolom, a mozgathatóság is, hogy senki meg nem mondhatja ilyen leírt dolgokból, hogy eltört, elrepedt vagy egyik sem. Jobb megnézetni.

2017. okt. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!