Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltört a csuklom megműtötték...

Eltört a csuklom megműtötték csavart kaptam bele. Ezzel mi lesz?

Figyelt kérdés
Szóval megmutottek és csavart ragtak a csuklomba. Akkor megkérdeztem ami akartam csak azt elfelejtettem és nyuktalan vagyok miatta hogy egy ilyen csont csavar az örökké ott marad örökké ugyan akkora lesz ugyan olyan színű halmaz állapotú? Azaz egy olyan dolog van bennem ami nem válik egyé később a csontommal? Mindig egy csavar lesz ott? És ha megint eltörik és nem úgy ahogy kéne a csavar nem csinálhat nagyobb gondot? Nem fog kisebb eret bírni a kezem?
2017. ápr. 28. 00:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Egy kezem van most és automatikusan javít a billentyuzet. Eret=erőt
2017. ápr. 28. 00:09
 2/5 gnoomage ***** válasza:
Kifogják szedni és befog gyógyulni. De ha mégse mert így dönt a doki akkor sem lesz semmi(bár kétlem h benne hagynék), hisz emberek milliói járkálnak valamilyen fémmel a térdükben, melkasukban, kezükben.
2017. ápr. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Mennyi idős vagy?

Van,hogy nem veszik ki,de ezt a sebésztől kell megkérdezni.Igen,nyugi,az anyag ugyanolyan marad,nem válik a csontoddá,nem változik meg a halmazállapota.Nagyobb kárt egy esetleges újabb trauma sem okoz,mint ha nem lenne ott.

2017. ápr. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
18 vagyok és nem szedik ki.
2017. ápr. 28. 09:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Meglepő amit irsz, mert éppen fiatalokét szokták kiszedni, az idősekét benne hagyni. Az enyémet 13 hónappal a törés után szedték ki, 50 felett vagyok. Ez az az életkor, amikor rábizzák már a páciensre, hogy eldöntse elég fiatal-e az újabb műtéthez. Ha bennemarad a csavar, akkor gyengiti a csontot, és egy esetleges ujabb balesetnél könnyebben törik. Meg fogják majd röntgenezni később is, folyamatosan figyelemmel kisréik a csont épülését, és aszerint dönt a doki. 10-12 hónappal később szokték kiszedni. Ezek egyébként teljesen szervezetbarát csavarok, olvass utána aneten, titán, ilyenekkel csinálják a fogbeültetést is, ami örökre ottmarad.
2017. máj. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!