Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » A járógipsz miért nem töri,...

A járógipsz miért nem töri, sebzi fel az ember lábát? Az hogyan van megcsinálva?

Figyelt kérdés

Nekem még csak a karom volt gipszben. Csak eszembe jutott, hogy a gipsz ugye egy kemény, merev dolog, nem olyasmi, mint egy cipő vagy csizma, ami puha anyagból van és zoknival hordjuk (és még egy új cipő is ki tudja kezdeni az ember lábát elég rendesen).

De lábgipsznél, főleg járógipsznél hogy oldják meg, hogy tudjál benne járni anélkül, hogy szétdörzsölné a lábadat? És ugye ráadásul a gipsz meg mezítláb van rajtad.



2017. nov. 6. 14:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Nekem a kezemet is kisebezte mindkét alkalommal, mikor gipszben volt a karom.
2017. nov. 6. 14:57
 2/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem annyira szoros, mint egy új csizma. Mármint az nyilván pont a te méreted, míg a gipsz azért nem feszül a lábadra..
2017. nov. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A gipsz nagy felületen és pontosan illeszkedik a láb alakjához, hisz a láb adta neki a mintát. Röviden fogalmazva szinte "ráöntik". De egy új bőrcipő például a sarkat töri fel, mert azon a kis felületen érintkezik a legnagyobb nyomással a lábbal. Az új bőrcipő nem passzol olyan jól a láb alakjához ahogy a gipsz.
2017. nov. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a járógipszet úgy tették fel, hogy egy harisnyaféleségbe behúzták a lábam, azt vattával körbetekerték és utána arra rakták fel a gipszet, így teljesen kényelmes és puha volt belülről. Egyáltalán nem tört sehol sem.
2017. nov. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A rendes járógipsz (illetve bármilyen gipsz) úgy készül, ahogy az előttem válaszoló írta. Egy puha harisnyaszerű anyagot (csőkötszer) húznak a testrészre, ezt körbetekerik néhány réteg vatta szerű anyaggal (alábélelő), erre megy rá a gipsz. A szakszerűtlen gipsz tör, nyom, sebeket csinál vagy elszorítja a vérkreingést, a jól feltett gipsz belül puha és kényelmes, csak a szabad mozgást korlátozza.
2017. nov. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak mellékesen jegyezném meg, hogy alábélelő nélkül nem csak kemény lenne a gipsz hanem beleragadna az összes szőrszálba. Levételkor pedig vinné mindet. Na az milyen érzés lenne.....

Akinek volt már gipsze tudja MINDEN gipszelésnél használnak alábélelőt.

2017. nov. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, szóval nekem is a járógipszem csak kívülről volt kemény és merev, belül teljesen puha, kipárnázott volt. Csak éppen a bokámat rögzítette, hogy ne tudjon mozogni.
2017. nov. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!