Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan gyógyítható a csípőhajl...

Hogyan gyógyítható a csípőhajlító?

Figyelt kérdés

[link]


Azt hiszem nálam is ez a gond.

1, Ülő munkát végzek

2,Küzdősportot űzök,konditerembe járok,rendszeresen nyújtok.

viszont rendszeresen meghúzódik vagy mit csinál a csípőhajlítóm és ilyenkor nem tudok rúgni,néha a vízszintig sem tudom emelni a lábam,de volt már rosszabb is.

Pihenéstől elmúlik.

Rendszeresen visszatér.

Mit tehetnék ellene?

Többet kell erősíteni vagy nyújtani?



2017. nov. 15. 12:14
 1/2 Sunshinedoll ***** válasza:

A nyújtás semmit sem ér, ha az izmod gyenge. Minél jobban kinyújtott állapotban van az izmod, annál gyengébb az adott nyújtott pozícióban, ez normális. Egy rúgásnál ez különösen veszélyes mondjuk, ha teszem azt hirtelen úgy kirúgod a lábad, hogy az adott pontban az izmod nem elég erős és "meghúzódik" az izmod.

Se orvos se edző nem vagyok. Az orvos úgyis azt mondja, pihentesd, de akkor megint elő fog jönni ez a probléma, mint ahogy nálad is előjön folyamatosan mondjuk egy nagyobb lendületű rúgásnál.

Én inkább ésszel erősíteném a csípőhajlítót, flexibilitásra mennék rá erősítéssel együtt, nem pedig simán csak a passzív nyújtásra.

Pavel Tsatsoulinak van egy jó könyve erről, az a címe hogy Relax into stretch.


A lényeg, hogy a túl nagy flexibilitás semmit nem ér, ha nem párosul hozzá megfelelő erővel.

Érdemes lenne gyógytornász vagy egy nagyon jó edző véleményét kikérni, én csak azt pofázom, amit egy nagyon jó edző könyvéből olvastam, ne vedd készpénznek, de ha érdekel, akkor nézz bele a könyvbe, mert szerintem nagyon hasznos.

2017. nov. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Azt vettem észre,hogy amikor megfeszül akkor történik valami és nem a nyújtásnál.

Még csak nagy erő sem kell hozzá.


A könyv megjelent magyarul?

2017. nov. 15. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!